bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 4 października 2018
  • wyświetleń: 3502

Rektor z wizytą w Jordanii. ATH znalazło arabskiego partnera

W dniach 19-23 września rektor ATH prof. dr hab. Jarosław Janicki i kierownik Centrum Wymiany Międzynarodowej Hanna Lamers przebywali z wizytą roboczą w Jordanii.

jordania
Rektor z wizytą w Jordanii. ATH znalazło arabskiego partnera · fot. ATH


Delegacja została przyjęta przez Ministra Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych w Jordańskim Królestwie Haszymidzkim prof. Adela Tweissi, gdzie złożono dokumenty niezbędne do wpisu na listę uczelni uprawnionych do współpracy z partnerami jordańskimi. Informację o spotkaniu odnotowała jordańska prasa.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było podpisanie bilateralnej umowy o współpracy z Al-Hussein Bin Talal University w mieście Maan, co nagłośniły trzy jordańskie stacje telewizyjne, które transmitowały sam fakt podpisania umowy oraz wywiad z rektorem ATH. Umowę podpisali rektorzy obydwóch uczelni: prof. Najib Abou Karaki oraz prof. dr hab. Jarosław Janicki.

jordania
Rektor z wizytą w Jordanii. ATH znalazło arabskiego partnera · fot. ATH


Odbyła się również seria spotkań roboczych z partnerami jordańskimi dr inż. Ahmadem Talhouni oraz dr inż. Imadem Ireifidzh.

W pierwszym etapie planowana jest współpraca i pozyskiwanie studentów dla Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki, zwłaszcza do Katedry Informatyki i Automatyki, którego pracownicy - prof. Mikołaj Karpinski i prof. Oleksander Korczenko wspólnie z Centrum Wymiany Międzynarodowej zaangażowali się w przygotowanie dokumentacji. W kolejnych etapach planowana jest współpraca dydaktyczna i badawcza w innych obszarach oraz wspólne projekty.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.