bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 27 września 2018
  • wyświetleń: 3026

ATH rozpocznie współpracę z cypryjską uczelnią

W dniach 17-18 września Akademię Techniczno-Humanistyczną odwiedziła delegacja reprezentująca uczelnię KES College w Nikozji na Cyprze.

ATH
ATH rozpocznie współpracę z cypryjską uczelnią wyższą · fot. ATH Bielsko-Biała


Po oficjalnym spotkaniu z rektorem ATH prof. dr. hab. Jarosławem Janickim goście zwiedzili Akademię, zostali także podjęci na Wydziale Zarządzania i Transportu, gdzie toczyły się szczegółowe rozmowy dotyczące współpracy uczelni w zakresie wspólnych projektów, wymiany studentów w ramach praktyk i staży; dyskutowana była także możliwość organizacji wspólnej szkoły letniej.

W spotkaniu uczestniczyli: dr Petros Stylianou, dyrektor generalny KES College, Demetra Michael, na co dzień pracująca w Biurze Wymiany Akademickiej oraz goszczący w Polsce już po raz trzeci dr Achilleas Karayiannis wykładowca w School of Business and Administration Studies. Akademię oprócz władz rektorskich oraz Hanny Lamers, kierującej Centrum Wymiany Akademickiej reprezentował także dziekan Wydziału Zarządzania i Trasportu prof. ATH dr hab. Andrzej Maczyński oraz dr Agnieszka Barcik, dr Piotr Dziwiński oraz dr Marcin Jabubiec.

Współpraca KES College w Nikozji z Wydziałem Zarządzania i Transportu ATH koncentrować się będzie na stworzeniu wspólnej oferty edukacyjnej w ramach kierunku: International Management/ International Business w zakresie projektowanych studiów pierwszego stopnia, prowadzonych w języku angielskim. Ponadto współpraca obejmie także wspólne projekty naukowo-badawcze z zakresu nauk o zarządzaniu, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki a także społecznej odpowiedzialności uczelni wyższych.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.