bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 30 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2422

Do Bielska-Białej zjechali matematycy z 11 państw. Trwa olimpiada

W siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej trwa 12 edycja Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej (MEMO). Olimpiada organizowana jest od 2007 r. i po raz drugi odbywa się w Polsce.

olimpiada
Do Bielska-Białej zjechali matematycy z 11 państw. Trwa olimpiada · fot. ATH Bielsko-Biała


Biorą w niej udział uczniowie szkół średnich z 11 państw Europy Środkowej - Austrii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Węgier, Litwy, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Polski i gościnnie zaproszonej Ukrainy. Organizatorami tegorocznej edycji są Stowarzyszenie V LO oraz V Liceum Ogólnokształcące z Bielska-Białej.

W ramach MEMO prowadzony jest zarówno konkurs indywidualny (środa), jak i drużynowy (czwartek). Uczestnicy rozwiązują zadania typu "olimpijskiego" z czterech obszarów: algebry, kombinatoryki, geometrii i teorii liczb. W konkursie indywidualnym zawodnicy zmierzą się z czterema zadaniami - po jednym z każdego obszaru. Z kolei w ramach konkursu drużynowego rozwiązać trzeba będzie osiem zadań (po dwa z każdego obszaru). W tym przypadku uczestnicy z każdego kraju pracują wspólnie, co nadaje konkurencji wyjątkową atmosferę.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 1 września na dziedzińcu Zamku Sułkowskich.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.