bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 27 lutego 2018
  • 1 marca 2018
  • wyświetleń: 36295

Dramat w szkole. Dwie nastolatki chciały popełnić samobójstwo!

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 18 w Bielsku-Białej dwie nastolatki próbowały popełnić samobójstwo! Informację potwierdza bielska policja.

sp19, g15
Dramat w szkole! Dwie nastolatki chciały popełnić samobójstwo! · fot. sid - bielsko.info


O zdarzeniu poinformował naszą redakcję zaniepokojony rodzic ucznia, który uczęszcza do Gimnazjum nr 5 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 18). - To co się dzieje w tej szkole przechodzi ludzkie pojęcie. Dyrekcja nie daje sobie rady z trudną młodzieżą. Na porządku dziennym jest gnębienie uczniów. Boje się puszczać dziecko do tej szkoły - mówiła matka jednego z uczniów, która chce pozostać anonimowa.

Rodzic przekazał nam informację, że w środę 21 lutego w szkole doszło do podwójnej próby samobójczej. Na życie targnęły się dwie młode dziewczyny.

sp19, g15
Dramat w szkole! Dwie nastolatki chciały popełnić samobójstwo! · fot. sid - bielsko.info


Bielska policja potwierdza, że interweniowała w tej sprawie. Z informacji uzyskanych z Komendy Miejskiej Policji wynika, że samobójstwo chciały popełnić 15-letnia i 16-letnia uczennica szkoły. Do zdarzenia po godzinie 14.00 na terenie placówki. Obie nastolatki po zaopatrzeniu zostały przewiezione przez pogotowie ratunkowe do Szpitala Pediatrycznego.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 twierdzi, że zrobiła wszystko co mogła w tej sprawie. - Po tym zdarzeniu, jako dyrektor szkoły, podjęłam wszelkie działania, które miały na celu przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w celu ustalenia szczegółowej przyczyny zaistniałego zdarzenia. Powiadomiłam Kuratorium i Urząd Miejski, zaraz po tym zdarzeniu wysłałam pismo do Sądu Rodzinnego i myślę, że dopełniłam wszelkich formalności - mówi dyrektor Alicja Furtak.

sp19, g15
Dramat w szkole! Dwie nastolatki chciały popełnić samobójstwo! · fot. sid - bielsko.info


Dyrektor SP18 odpiera również zarzuty rodzica, który poinformował naszą redakcję, że w szkole występuje zjawisko przemocy i agresji.

- Na podstawie jednego rodzica, w dodatku który nie chce się przedstawić, nie oceniałabym od razu tak szybko szkoły. W naszej placówce prowadzone są działania, które mają zapobiegać wszelkim działaniom agresywnym. Prowadzimy warsztaty profilaktyczne dla dzieci, wychowawcy pracują z młodzieżą na zajęciach. Nie tak dawno była przeprowadzona ankieta i nie wynikało z niej, że w szkole jest problem. Wręcz przeciwnie, wynikało z niej, że jest bezpiecznie - komentuje dyrektor Alicja Furtak.

Policja nie chce ujawniać szczegółów tego zdarzania. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie został przekazany przez policję do Sądu Rejonowego (Wydział IV Rodzinny i Nieletnich) w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.