bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 7882

Spółka AQUA przyznała stypendia zdolnym uczniom i studentom

Już po raz ósmy wręczono stypendia AQUA S.A czterdziestu najzdolniejszym uczniom i studentom - uczestnikom Programu Rodzina Plus.

Spółka AQUA przyznała stypendia zdolnym uczniom i studentom - 27.10.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Program Rodzina Plus cieszy się uznaniem wśród rodzin, zyskuje także coraz większą popularność wśród podmiotów niepublicznych, które przystępują do niego w roli Partnerów. Obecnie Urząd Miejski współpracuje z ponad 90 podmiotami oferującymi rozmaite zniżki na swoje usługi lub towary. Liczba ta stale rośnie. Oferowane ulgi umożliwiają uczestnikom Programu aktywniejszy udział w życiu Miasta oraz atrakcyjne spędzanie czasu wolnego. Obecnie w Programie uczestniczy ponad 6,5 tysiąca osób.

AQUA S.A. wspiera program od 2010 roku. Spółka przyznaje 40 stypendiów, po 10 dla każdego rodzaju szkoły: podstawowej (od klas 5), gimnazjum, ponadgimnazjalnej oraz dla studentów. W 2017 roku do Spółki wpłynęło łącznie 77 wniosków. Stypendium jest przyznawane na 12 miesięcy. Stypendia wręczył prezes spółki Piotr Dudek podczas uroczystości, która w miniony piątek odbyła się w Urzędzie Miejskim.

Kryterium przyznawania stypendiów dla uczniów:
  • średnia ocen co najmniej 4,75 za rok szkolny 2016/2017,
  • udział w konkursach, olimpiadach,
  • przynależność uczniów do różnych organizacji - kluby sportowe, wolontariat itp.


Kryterium przyznawania stypendiów dla studentów:
  • średnia ocen co najmniej 4,00 za rok akademicki 2016/2017.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.