Co, gdzie, kiedy?

  • 9 lipca 2024
  • 10 lipca 2024
  • wyświetleń: 662

Powracają upały. Termometry mogą wskazać nawet 34 stopnie Celsjusza

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało dwa ostrzeżenia - 2. stopnia przed upałami oraz 1. stopnia przed burzami. Wysokie temperatury będą nam towarzyszyć przynajmniej we wtorek i środę.

upał
Powracają upały. Termometry mogą wskazać nawet 34 stopnie Celsjusza · fot. Powiat


- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek 9 lipca od 28°C do 31°C, w środę 10 lipca od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C - podaje IMGW-PIB.

Ostrzeżenie przed upałami ma 2. stopień (w trzystopniowej skali) i obowiązuje od godziny 11.30 we wtorek 9 lipca do 20.30 w środę 10 lipca na terenie całego województwa śląskiego, z wyjątkiem powiatu żywieckiego. Warto jednak dodać, że według prognoz zagrożeń meteo wysokie temperatury będą nam towarzyszyć aż do piątku.

Drugi z alertów, wydany dla miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, dotyczy burz. - Prognozowane są lokalne burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad - możemy przeczytać w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. To ostrzeżenie obowiązuje we wtorek 9 lipca od 12.00 do 21.00.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.