Co, gdzie, kiedy?

  • 1 lipca 2024
  • 14 lipca 2024
  • wyświetleń: 8260

Już niedługo impreza dla miłośników dawnej motoryzacji. Będzie pokaz elegancji i kawalkada przez miasto

Za nami:

W dniach 10-14 lipca odbędzie się 45. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego. Bazą imprezy będzie szczyrkowski hotel Meta. Uczestnicy rajdu podobnie jak w ubiegłych latach zagoszczą w Bielsku-Białej. Na pl. Wojska Polskiego odbędzie się pokaz elegancji, który rok do roku gromadzi tłumy miłośników motoryzacji. Będzie także kawalkada pojazdów.

pokaz elegancji pojazdow zabytkowych na placu ratuszowym 15 07 2023 bd0f
13 lipca bądźcie na pl. Ratuszowym w Bielsku-Białej. Rok do roku ta impreza cieszy wielu bielszczan, którzy z sentymentem spoglądają na historię motoryzacji. Zdjęcie archiwalne · fot. Fabian Żakowiecki


- Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych to marka sama w sobie i przedsięwzięcie, które jest jednym z najważniejszych elementów kalendarza wakacyjnych imprez w Bielsku-Białej. Jest ogromnym zaszczytem, że już po raz 45 będziemy mogli gościć u nas jego uczestników - mówi prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

W Rajdzie mogą brać udział załogi w pojazdach zabytkowych o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowanych do końca 1991 roku. Auta muszą być zachowane i utrzymane w warunkach historycznie właściwych dla okresu produkcji.

- Celem naszych Rajdów nie jest tylko sportowa rywalizacja na próbach zręcznościowych i technicznych, ale również propagowanie historii motoryzacji, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz próby relaksowe i zabawowe - wspomina mgr inż. Jacek Balicki, vice prezes Automobilklubu Beskidzkiego d/s Pojazdów Zabytkowych

Impreza rozpocznie się w środę, 10 lipca i potrwa do niedzieli. W tym czasie na ulicach Bielska-Białej i okolicznych miejscowości jak co roku zaroi się od zabytkowych pojazdów na charakterystycznych żółtych tablicach rejestracyjnych. Dla mieszkańców naszego miasta kulminacyjnym momentem będzie sobota, 13 lipca. Po godzinie 14.00 na pl. Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie się Konkurs Elegancji. To wydarzenie, które ucieszy oko wszystkich miłośników zabytkowych pojazdów. O godzinie 16.30 barwna kawalkada ruszy ulicami miasta i będzie okazja zobaczyć pojazdy w ruchu.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.