Co, gdzie, kiedy?

  • 7 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2054

Szturmem na Szyndzielnie. Organizatorzy festiwalu Dziewięćsił zaprasza

W sobotę (8 czerwca) nieopodal szczytu Szyndzielni, przy zabytkowej górnej stacji kolejki odbędzie się druga edycja Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego Dziewięćsił. To wyjątkowa okazja aby od kuchni zobaczyć działalność klubów wysokogórskiego i speleo, posłuchać prelekcji ludzi gór, ale też wziąć udział w aktywnościach dla całych rodzin.

Szturmem na Szyndzielnie. Organizatorzy festiwalu Dziewięćsił zaprasza
Szturmem na Szyndzielnie. Organizatorzy festiwalu Dziewięćsił zaprasza · fot. organizator


Dziewięćsił na Szyndzielni zacznie o godzinie 10.00 bieg z zadaniami dla rodzin przygotowany przez beskidzki oddział Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wyniki biegu poznamy o 13.00, a przy tej okazji odbędą się animacje dla dzieci.

Popołudnie wypełnią warsztaty dla dzieci i dorosłych przygotowane przez Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Speleoklub w Bielsku-Białej, GOPR i Lasy Państwowe. Na wieży widokowej będzie można posłuchać opowieści przewodnika beskidzkiego o szczytach Beskidów, a na torze przeszkód odbędą się warsztaty rowerowe dla najmłodszych.

Będzie też spacer śladami wilków z Michałem Figurą oraz prelekcje ludzi gór. Zaproszenie organizatorów przyjęli: podróżnik Piotr Kilian znany jako Pirat Dyplomata, żona tragicznie zmarłego alpinisty i himalaisty Tadeusza Piotrowskiego Danuta Piotrowska, alpinista i himalaista Aleksander Lwow oraz osiemnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych Sebastian Kawa.

O 20.00 przy górnej stacji kolejki na Szyndzielnię odbędzie się koncert zespołu Vołosi łączącego muzyków klasycznych z ludowymi i prezentującego muzykę wykraczającą poza kategorię folk.

Przez cały festiwalowy dzień w budynku górnej stacji kolei i w jej otoczeniu prezentowana będzie wystawa fotografki, miłośniczki gór i pszczół - Barbary Grubki.

Warto dodać, że 8 czerwca kolej linowa Szyndzielnia będzie miała promocyjną cenę - 15 złotych za bilet w dwie strony. Ostatni zjazd kolejką o godzinie 22.00.

Więcej o festiwalu w innych lokalizacjach na 9silfestiwal.pl.

Festiwal, podobnie jak w ubiegłym roku, zaplanowano w kilku lokalizacjach: Bielsku-Białej, Brennej, Cieszynie, Cięcinie, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu, Wiśle i Żywcu.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.