Co, gdzie, kiedy?

  • 15 maja 2024
  • wczoraj, 06:20
  • wyświetleń: 2661

Na zawody enduro lepiej dostać się autobusem. Częstsze kursy w piątek i sobotę

Za nami:

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej podał szczegółowy rozkład jazdy linii nr 10, który będzie obowiązywał w najbliższy piątek i sobotę (17-18 maja). Autobusy będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

Na zawody enduro lepiej dostać się autobusem. Częstsze kursy linii nr 10
Na zawody enduro lepiej dostać się autobusem. Częstsze kursy linii nr 10 · fot. Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego


Puchar WHOOP UCI Mountain Bike World Series zbliża się wielkimi krokami i wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i osób z innych miast. Na miejscu imprezy można będzie spodziewać się tłumów kibiców, a znalezienie miejsca parkingowego w okolicach imprezy może graniczyć z cudem. Dlatego lepiej skorzystać z komunikacji miejskiej - 17-18 maja autobusy będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

Dodatkowe kursy linii nr 10 na skróconej trasie przejazdu (Piastowska Dworzec — Uniwersytet Błonia — Warszawska Dworzec) ułatwią dojazd na miejsce imprezy sportowej oraz do strefy kibica zlokalizowanej na mikuszowickich Błoniach.

W piątek w godzinach od około 16:30 do 22:30 oraz w sobotę w godzinach od około 7:30 do 22:30 autobusy na tej trasie będą kursowały co 15-30 minut.

Uruchomiony zostanie także dodatkowy kurs o 23:26 z przystanku Uniwersytet Błonia, który zakończy swój bieg na przystanku Cieszyńska Hulanka. Potem pojedzie do Zajezdni MZK przez Osiedle Beskidzkie i Karpackie.

Odjazdy linii nr 10 na miejsce imprezy będą odbywały się z przystanku zlokalizowanego przy przejściu podziemnym na ul. Piastowskiej — Piastowska Dworzec. Przystanek zlokalizowany najbliżej strefy kibica (oddalony o ok. 700 m) to przystanek początkowo-końcowy linii nr 10 — Uniwersytet Błonia. Powrót w rejon dworców kolejowego i autobusowego odbywa się do przystanku zlokalizowanego przy ul. 3 Maja w rejonie przejścia podziemnego — 3 Maja Dworzec (dla kursów w kier. Wapienicy) — lub do przystanków 3 Maja Dworzec oraz Warszawska Dworzec (dla dodatkowych kursów skróconych). ‘

Dojazd do rejonu strefy kibica możliwy jest także za pomocą linii nr 12 do przystanku Uniwersytet Błonia oraz liniami nr 24 i 57 do przystanku Bystrzańska Urząd Skarbowy.

Zac / bielsko.info

źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.