Co, gdzie, kiedy?

  • 18 marca 2024
  • 5 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 646

"Silni nadzieją". Koncert na 20-lecie akcji charytatywnej

Z okazji 20-lecia akcji charytatywnej POLA NADZIEI 5 kwietnia 2024 r. w auli Bielskiej Sceny Reja odbył się dobroczynny koncert "Silni Nadzieją". Koncert został zorganizowany przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne i Zespół Szkół Gastronomicznych w Bielsku-Białej.

Koncert "Silni Nadzieją" - 5.04.2024 · fot. mat. pras.


Wystąpili na nim znani artyści: Iwona Loranc z zespołem w składzie Krzysztof Maciejowski i Jan Stachura, Andrzej Lampert z żoną i z akompaniamentem Mateusza Głuszaka, zespół Retrospekcja, Trio: Elżbieta Tanistra, Krzysztof Maciejowski i Mateusz Głuszak, Małgorzata Koba i Agata Hołdyk z Bielską Szkołą Suzuki oraz uczennica z ZSG, Paulina Wajdzik. Koncert poprowadziła pani Sylwia Pietrzak-Szpak, nauczyciel odpowiedzialny za działania ZSG w akcji Pola Nadziei.

We foyer dla gości przygotowano kawiarenkę z wypiekami nauczycieli z Gastronoma. Wszystkie ciasta i ciasteczka były przepyszne, zdobione jadalnymi kwiatami.

Uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych sprawowali profesjonalną obsługę gości pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych, pani Haliny Świerczek.

Podczas koncertu panowała wspaniała, wręcz rodzinna atmosfera. Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, pani Grażyna Chorąży krótko podsumowała 20 lat akcji Pola Nadziei i podziękowała społeczności Gastronoma za zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych, pani Jolanta Wikło podkreśliła, że nauczyciele i uczniowie Gastronoma dostrzegają ogromną potrzebę wsparcia dla przewlekle i nieuleczalnie chorych z Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Wszyscy uczestnicy koncertu cudownie się bawili - zarówno na scenie, jak i na widowni.

Artyści zadeklarowali chęć ponownego udziału w koncercie na tak szczytny cel.

Scenografia koncertu i wystrój kawiarenki podkreślały wiosenny, optymistyczny nastrój. W organizacji koncertu wsparcia udzielili: Bielska Scena Reja, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej, Lewiatan, Makro, Sie.Jemy, TiM, Coffee & Co., pizzeria Kamera, Szkółka Krzewów Ozdobnych Eugeniusz PUDEŁEK, a także ksiądz Łukasz Jończy. Pracę fotografa wykonał przewodniczący Rady Rodziców, pan Tomasz Urbaniec.

Dla Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej udało się zebrać ponad 4 tysiące zł.

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.