Co, gdzie, kiedy?

  • 18 lutego 2024
  • 10 marca 2024
  • wyświetleń: 4624

Bieg Tropem Wilczym w Bielsku-Białej. Przed nami 12. edycja wydarzenia

Za nami:

W niedzielę 10 marca w Bielsku-Białej odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Będzie to już 12. edycja tego wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 10.00 uroczystym apelem.

Już po raz 12. pobiegną Tropem Wilczym. Trwają zapisy
Już po raz 12. pobiegną Tropem Wilczym. Trwają zapisy - zdj. ilustracyjne · fot. Materiały organizatora


Organizatorem XII edycji projektu '”Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych" jest Fundacja Wolność i Demokracja. W Czechowicach-Dziedzicach i w Bielsku-Białej organizacją projektu zajął się Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Bielsko-Biała.

Lokalnymi organizatorami biegów są: Stowarzyszenie Etosu Armii Krajowej w Czechowicach-Dziedzicach, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, Liceum Ogólnokształcące w Czechowicach-Dziedzicach i Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej.

Głównym celem biegu jest oddanie hołdu Żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Pozostałe cele biegu to: popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, podtrzymanie świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych wśród Polaków, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Bieg odbędzie się na dystansie 1963 metrów trasą asfaltową. Długość na dystansie 1963 m wskazuje na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

Start biegu znajdować będzie się przy Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej (ul. Filarowa 52). Następnie Bieg przebiegał będzie ul. Sarni Potok, ul. Kozią, ul. Krecią do ul. Sarni Potok, następnie ul. Filarową do Mety, która znajdować się będzie w miejscu startu.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć w regulaminie, który publikujemy poniżej.

Regulamin Biegu Tropem Wilczym w Bielsku-Białej

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.