Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 września 2023
  • 19 września 2023
  • wyświetleń: 873

Dla spragnionych uczty dla duszy i ciała. "Cafe Maria" otworzy się w nowej odsłonie

Za nami:

Jest takie miejsce w Bielskim Centrum Kultury, w którym od wielu lat można spotkać się na kawie, zjeść pysze ciasto i podyskutować. Kawiarnia „Cafe Maria” otwiera się niebawem w nowej odsłonie i 19 września powita swych gości, spragnionych uczty dla duszy i ciała.

Kawiarnia "Cafe Maria" to nieodłączna część Bielskiego Centrum Kultury od samego początku jego istnienia. Jej nazwa upamiętnia naszą wybitną artystkę, Marię Koterbską, która wniosła niezwykły wkład w rozwój bielskiej sceny artystycznej. Początki kawiarni sięgają 1981 roku, a od tamtej pory przeszła liczne metamorfozy. Obecnie odbywają się tu bankiety, wystawy i możliwa jest organizacja cateringu zewnętrznego.

Przez lata kawiarnia była miejscem spotkań, rozmów i inspiracji dla widzów, artystów oraz mieszkańców Bielska-Białej. Chętnie odwiedzają ją widzowie, ale także artyści. Aby sprostać oczekiwaniom gości i zapewnić odpowiednią atmosferę dla kulturalnych wydarzeń, przeprowadzono w jej wnętrzu prawdziwą rewolucję.

Nowa aranżacja zachwyca swoim wyjątkowym stylem, który łączy elementy retro z nowoczesnością. Wnętrze wypełniły ciepłe kolory, które tworzą wyjątkowy nastrój. Zmieniła się również strefa zamówień, a całości dopełnił niebieski bar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To idealne miejsce, aby cieszyć się filiżanką aromatycznej kawy czy też sernikiem, z wypieku którego słynęła sama Maria Koterbska.

Na otwarciu nowej wersji „Cafe Maria” nie mogło zabraknąć muzycznych uniesień. We wtorek, 19 września o godzinie 18:00 na scenie Bielskiego Centrum Kultury wystąpi Urszula Dudziak. Bielska piosenkarka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów zaprezentuje największe przeboje, a jej wyjątkowy głos uświetni uroczystość otwarcia kawiarni. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury i stacjonarnie, w kasach.

Dla spragnionych uczty dla duszy i ciała. "Cafe Maria" otworzy się w nowej odsłonie
Dla spragnionych uczty dla duszy i ciała. "Cafe Maria" otworzy się w nowej odsłonie · fot. Bielskie Centrum Kultury

mp / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.