Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 września 2023
  • 16 września 2023
  • wyświetleń: 13905

Przebudowany plac zyska nową funkcję. Jest data pierwszego wydarzenia

Dawny rynek w Białej, czyli plac Wojska Polskiego, zyska nową funkcję. Już we wrześniu odbędzie się na nim pierwsza giełda staroci. Znamy datę wydarzenia, które będzie nosiło nazwę "Giełda staroci w Białej".

Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023
Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - 11.08.2023 · fot. Fabian Żakowiecki


Przypomnijmy, temat organizacji giełdy staroci na przebudowanym placu Wojska Polskiego pojawiał się między innymi w interpelacjach radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. W bielskim Ratuszu interwencję w tej sprawie podjęła m.in. w styczniu radna Urszula Szabla, a także radny Edward Kołek. Jak zwracała uwagę, już na sesji rady w październiku 2019 roku zaproponowała zorganizowanie na bielskim Rynku możliwości sprzedaży nietypowych przedmiotów.

Więcej na ten temat portal bielsko.info pisał w artykule "„Giełda staroci” na dobre ma zagościć w centrum miasta".

Jarmark Staroci w Pszczynie
Jarmark Staroci w Pszczynie · fot. pless.pl


Teraz plany stają się faktem. Już w sobotę 30 września na placu Wojska Polskiego odbędzie się "Giełda staroci w Białej". Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 8.00 do 14.00. Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, celem wydarzenia jest "zachowanie materialnych wartości historycznych, kulturowych i artystycznych".

- Organizatorem wydarzenia jest Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i to do tej jednostki sprzedawcy muszą wcześniej zgłosić swój udział w wydarzeniu - jest to warunek konieczny, by mogli wystawić swoje towary 30 września. Aby uczestniczyć w Giełdzie Staroci w Białej - jako wystawca - należy zgłosić swój udział mailowo na adres kp@um.bielsko-biala.pl, tel. 33 4971 478 lub kom. 600 004 256 - poinformował Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Wystawcy będą mieli prawo zająć wyznaczone przez organizatora miejsca nie wcześniej niż o godzinie 6.00 w dniu wydarzenia. Po ustawieniu stoiska samochody wystawców będą musiały zostać odstawione na parking. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych.

Pozostałe ustalenia znajdują się w regulaminie, który dostępny jest tutaj.

Przebudowany plac zyska nową funkcję. Jest data pierwszego wydarzenia
Przebudowany plac zyska nową funkcję. Jest data pierwszego wydarzenia · fot. UM Bielsko-Biała

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.