Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 16 marca 2023
  • 9 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2827

Vito Bambino z zespołem Bitamina zagra w Bielsku-Białej!

Za nami:

Vito Bambino po roku powraca do BCK-u, tym razem z przyjaciółmi ze swojej macierzystej formacji. Koncert już 9 czerwca o godz. 19.00.

Bitamina, Vito Bambino
Bitamina · fot. materiały prasowe


Bitamina to macierzysta formacja Vito Bambino, działająca od 2005 roku. Powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Jeśli szukacie w muzyce niebanalności, to chyba jesteście na najlepszej drodze do finału swoich poszukiwań. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką trafia do słuchacza jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwa się bardzo osobiście.Pierwszy album - „Listy Janusza”, jest utrzymany w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierającego się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje były motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstał instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. W 2017 roku ukazała się płyta „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko. W 2018 roku wraz z Dawidem Podsiadłą nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. Do utworu powstał teledysk.W roku 2019 ukazał się piąty album studyjny grupy „Kwiaty i Korzenie”. Jest to pierwsza płyta zespołu na której równolegle można usłyszeć obu wokalistów, czyli Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Dodatkowo do współpracy przy produkcji płyty został zaproszony Moo Latte. Na krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.

  • Miejsce wydarzenia: Bielskie Centrum Kultury
  • Data wydarzenia: piątek, 9 czerwca, godz. 19:00.


Bilety w przedsprzedaży: 100 zł (do 30 kwietnia), od 1 maja - 130 zł.

ar / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.