bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 14 marca 2023
  • wyświetleń: 360

YUGEN - Wojtek Mazolewski na scenie Bielskiego Centrum Kultury

W Bielskim Centrum Kultury zaprezentowana zostanie kontynuacja projektu YUGEN Wojtka Mazolewskiego. To będzie premierowy koncert nowej płyty Wojtka. Muzyk zapowiada, że będzie bardzo eklektyczna, łącząca rocka, bluesa country i... oczywiście jazz.

Reklama

YUGEN - Wojtek Mazolewski na scenie Bielskiego Centrum Kultury
YUGEN - Wojtek Mazolewski wystąpi na scenie Bielskiego Centrum Kultury · fot. materiały prasowe


- Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę. To był mój pierwszy instrument w życiu, na którym zacząłem grać, mając kilka lat. Teraz nieoczekiwanie pojawiła się przestrzeń, w której naturalnie powróciłem do tego instrumentu. Jakiś czas temu podczas podróży do Kalifornii znalazłem stara gitarę z roku 1969 należącą do jazzowego gitarzysty, która chciała ze mną wrócić do domu, wiec przywiozłem ja ze sobą. Okazało się, że gitara nadal jest dla mnie wehikułem czasu, talizmanem, lekarstwem które teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe.

Gra na gitarze oraz użycie głosu to powrót do korzeni. To sięgnięcie po narzędzia, jakie pomagały mi wyrażać siebie, kiedy dopiero zaczynałem poznawać świat i muzykę. Granie muzyki jest jak medytacja. Wynosi mnie na ponadosobisty poziom, dając poszerzoną perspektywę naszych możliwości i mocy. Dźwięki przenoszą nas w przestrzenie i wymiary wykraczające daleko poza zwyczajne, codzienne myśli i koncepcje"
- mówi artysta.

  • Miejsce wydarzenia: Bielskie Centrum Kultury,
  • Data: piątek, 28 kwietnia, godz. 19:00.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.