bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 17 lutego 2023
  • 24 marca 2023
  • wyświetleń: 982

Konkurs poetycki dla młodzieży im. Anny Węgrzyniak

Uwaga wszyscy, dla których poezja jest najlepszą formą wyrazu! Konkurs poetycki imienia zmarłej niedawno prof. Anny Węgrzyniak organizuje Katedra Polonistyki Wydziału Humanistyczno-Społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Konkursowe wiersze należy przesyłać do ATH od 20 lutego do 21 kwietnia!

Reklama

Profesor Anna Węgrzyniak
Profesor Anna Węgrzyniak · fot. fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB


Zmarła w lipcu 2022 roku prof. dr hab. Anna Węgrzyniak była współzałożycielką działającej od 20 lat Katedry Polonistyki w ATH i pierwszą redaktorką naczelną czasopisma naukowego Świat i Słowo, wybitną literaturoznawczynią i krytyczką literacką, znawczynią i miłośniczką poezji.

- Organizowany przez bielskich polonistów konkurs jest formą uczczenia niezapomnianej osobowości pani profesor, a jednocześnie miałby być - powtarzanym co roku, w kolejnych edycjach - świętem poezji, której tak bardzo potrzeba w naszych niepoetyckich czasach… - informuje prof. ATH, dr hab. Marek Bernacki.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu bielskiego oraz powiatów ościennych. Organizatorzy proszą jednak, by zgłaszające się do konkursu osoby wskazywały opiekuna w osobie wybranego nauczyciela pracującego w szkole, do której uczęszcza autorka/autor nadsyłanych prac konkursowych.

Wręczenie nagród odbędzie się 14 maja - pierwszego dnia 23. Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.