bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 26 stycznia 2023
  • wyświetleń: 447

Mikromusic w BCK: Mikrowszczyzna, czyli aranżacje pieśni ludowych

W piątek 5 maja w Bielskim Centrum Kultury zagra grupa Mikromusic. Zaprezentuje m.in. nowy materiał pt. Mikrowszczyzna, będący aranżacjami pieśni ludowych.

Reklama

Mikromusic
Mikromusic · fot. materiały prasowe


Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonorowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka".

Mikrowszczyzna została nagrana po to, aby aranżacje pieśni ludowych, które zostały przygotowane na Festiwal re:tradycja, nie popadły w zapomnienie. Utrwaliliśmy nasz jednorazowy projekt, aby został z nami na dłużej. Tym samym przybliżamy muzykę naszych korzeni, grając ją w swój własny sposób.

Epka została nagrana na początku marca. Zespół żył emocjami wojny, która właśnie wybuchła za granicą naszego kraju, dlatego postanowiliśmy przygotować również pieśń ukraińską. We wrześniu do utworu dograli się artyści ukraińscy czyli Dana Vynnytska i Gordiy Starukh. Na wiosnę 2023 zaplanowana jest premiera winyla.

  • Bilety: bilety.bck.bielsko.pl/index.php/repertoire.html
  • Przedsprzedaż - 70 zł (do 31 stycznia), od 1 lutego cena - 100 zł.

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.