bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

 • 28 grudnia 2022
 • 1 stycznia 2023
 • wyświetleń: 3330

Ruszyła 7. edycja Gry o Tron Władcy Klimczoka!

1 stycznia ruszyła kolejna edycja gry o tron Władcy i Władczyni Klimczoka! Jest to już siódma edycja tego wydarzenia. Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Reklama

Przed nami 7. edycja Gry o Tron Władcy Klimczoka!
Statuetki dla Władcy i Władczyni Klimczoka 2023 · fot. Facebook / Wyzwania na Klimczok


W wyzwaniu może wziąć udział każdy, kto zdobędzie górę Klimczok. Jak podkreślają organizatorzy, wyzwanie ma charakter wyłącznie towarzyski, a jego celem jest integracja i motywacja do aktywności na świeżym powietrzu.

Zadaniem każdego uczestnika jest siłą własnych mięśni i woli zdobyć szczyt Klimczoka z dowolnego miejsca (minimalna długość treningu w obie strony to 6 km), w którym można legalnie zaparkować samochód. Chodzi np. o ogólnodostępne parkingi - parkowanie pod prywatnymi posesjami jest niedozwolone. Organizatorzy wyzwania wyjaśniają, że od strony Szczyrku najwyższy punkt startu to sanktuarium Matki Bożej Królowej (niedozwolone jest wjeżdżanie kolejką linową).

Ponadto każdy uczestnik, aby wziąć udział w wyzwaniu, musi kolejno:
 • wpisać swoje imię i nazwisko w tabelce i zaznaczyć akceptację regulaminu,
 • zrobić zdjęcie na tronie tak, aby było widać uczestnika i dzień w kalendarzu, a także umieścić je w dyskusji pod wydarzeniem (każdy dzień ma osobny post),
 • w komentarzu dodać zdjęcie ze zrzutem zapisu treningu z dowolnej aplikacji (np. Strava) oraz napisać, które to wejście (w sumie) w ciągu 24h od treningu (przykład prawidłowego komentarza znajdziecie poniżej),
 • wpisać kolejne wejście do tabelki.


Przykład prawidłowego komentarza
Przykład prawidłowego komentarza · fot. Materiały organizatora


Do rywalizacji o tytuł Władcy i Władczyni Klimczoka wliczana jest dowolna ilość wejść w dniach od 1 do 31 stycznia. 1 pkt to wejście na szczyt i zejście do miejsca w którym można legalnie zaparkować samochód. Tytuł Władcy Klimczoka otrzyma osoba z największą ilością wejść potwierdzonych prawidłowymi komentarzami (nie jest konieczne zdobywanie szczytu w każdy dzień). Treningi zwycięzcy będą weryfikowane i każde wejście niezgodne z zasadami będzie anulowane.

Do rywalizacji o tytuł Króla i Królowej Klimczoka wliczany jest co najmniej jeden trening dziennie (w godzinach od 000 do 23.59) w dniach 1 - 31 stycznia 2023 - tytuł ten otrzyma każdy uczestnik, który przez cały miesiąc trwania wyzwania zdobędzie szczyt każdego dnia minimum 1 raz.

Do rywalizacji o tytuł Księcia/Księżniczki wliczany jest maksymalnie jeden trening dziennie (0.00-23.59) w dniach 1-31 stycznia 2023 - tytuł ten otrzyma uczestnik który przez cały miesiąc trwania wyzwania zdobędzie szczyt największą ilość razy (decydująca jest ilość punktów, jednak nie więcej niż raz dziennie) i ma mniej niż 16 lat w dniu 31 stycznia 2023.

Dodatkowe wyróżnienia trafią dla najlepszych (z największą ilością zdobycia szczytu) w kategoriach:
 • cztery łapy,
 • rower,
 • e-bike,
 • duatlon (w przypadku minimum 5 uczestników w danej kategorii).


Impreza jest inicjatywą społeczną, w 100% non profit, organizowaną przez miłośników gór i biegów górskich. Każda osoba bierze udział w rywalizacji na własną odpowiedzialność, mając świadomość ewentualnego ryzyka wynikającego ze zdobywania szczytów górskich.

- Pamiętajmy, że korzystamy z gościnności naszych pięknych gór dlatego szanujmy przyrodę - apelują organizatorzy wyzwania.

Portal bielsko.info objął patronat medialny nad wydarzeniem. Bieżące informacja na temat wyzwania można znaleźć na profilu "Wyzwania na Klimczok" na Facebooku.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.