bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 4 maja 2022
  • wczoraj, 06:00
  • wyświetleń: 6987

Przez nasze miasto przejdzie 2. Marsz Równości. "Będzie się działo!"

W niedzielę, 3 lipca przez nasze miasto przejdzie 2. Bielski Marsz Równości. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej.

Ulicami Bielska-Białej przeszedł I Marsz Równości - 19.09.2021
Ulicami Bielska-Białej przeszedł I Marsz Równości - 19.09.2021 · fot. ab / bielsko.info


- Już za chwileczkę, już za momencik - a konkretnie 3 lipca - w cudownym mieście Reksia oraz Bolka i Lolka po raz drugi zagości TĘCZA! Po raz drugi tęczowym korowodem przemierzymy ulice Bielska-Białej. Radośnie, tłumnie, głośno i z DUMĄ! Najwyższy czas rozpocząć przygotowania - tęczowe stylizacje same się nie zaplanują. Szykujcie transparenty, flagi i doskonałe humory! Tego dnia Bielsko-Biała będzie najradośniejszym miastem w kraju i tęczową stolicą Polski! Obiecujemy, że będzie się działo! - zapowiadają organizatorzy wydarzenia na jego stronie na Facebooku.

Jak dodają, imprezę poprzedzi dyskusja o transpłciowości i niebinarności pod tytułem „Płeć nieoczywista”, która odbędzie się w Klubokawiarni Aquarium 29 czerwca (początek o godzinie 18.00), połączona z pokazem filmu dokumentalnego „Not a boy, not a girl”. Strona wydarzenia znajduje się tutaj.Będzie to drugi Marsz Równości, który przejdzie przez Bielsko-Białą - pierwszy odbył się w ubiegłym roku, 19 września. Wśród osób, które wzięły udział w wydarzeniu, były Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet, wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz Magdalena Biejat i Przemysław Koperski z klubu parlamentarnego Lewicy Razem. Podczas marszu na placu Chrobrego odbyła się również kontrmanifestacja, zorganizowana przez środowiska narodowe. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w tym artykule.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.