bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 2 października 2021
  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 1274

Dzień Dziecka Utraconego: miasto organizuje ekumeniczną uroczystość

Za nami:

15 października w całym kraju obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego -poświęcony dzieciom, które z różnych powodów nie zdołały przyjść na świat, jak również ich rodzinom i bliskim. Miasto Bielsko-Biała organizuje w tym dniu na terenie Cmentarza Komunalnego uroczystość ekumeniczną, połączoną z pochówkiem urn z prochami dzieci nienarodzonych.

Dzień Dziecka Utraconego: miasto organizuje ekumeniczną uroczystość
Dzień Dziecka Utraconego: miasto organizuje ekumeniczną uroczystość · fot. zielen.ig.pl


W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz miasta, kościołów i związków wyznaniowych działających w Bielsku-Białej.

Uroczystość rozpocznie się 15 października o godz. 15.00 w kościele pod wezwaniem św. Małgorzaty w Kamienicy. Dalsze uroczystości nastąpią po mszy św. ok. godziny 16.00-16.15 na Cmentarzu Komunalnym przy grobie Dzieci Nienarodzonych. Szczegółowy plan dostępny będzie na stronie internetowej Zieleni Miejskiej www.zielen.ig.pl w zakładce Cmentarze Komunalne na początku października br.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.