bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 31 sierpnia 2021
  • dzisiaj, 05:54
  • wyświetleń: 13077

I Marsz Równości w Bielsku-Białej. Wśród gości: Marta Lempart

Ulice Bielska-Białej staną się tęczowe. To za sprawą organizowanego po praz pierwszy w mieście Bielskiego Marszu Równości, który ma być - jak podkreślają organizatorzy - promocja tolerancji. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 19 września. Jak zapowiedzieli organizatorzy, w wydarzeniu weźmie udział m.in. Marta Lempart, założycielka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

marsz równości
Ulicami Bielska-Białej przejdzie I Marsz Równości · fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne


- Bielsko-Biała nareszcie staje się Miastem iście europejskim! Miastem, którego ulicami przejdzie Marsz Równości, będący afirmacją życia i sprzeciwem wobec dyskryminacji prawnej i społecznej grup mniejszościowych - napisali organizatorzy I Bielskiego Marszu Równości. Jak podkreślają, wydarzenie to ma być "prawdziwą promocją tolerancji".

Loading...


- Bielski Marsz Równości ma promować akceptację społeczną, celebrację dumy mniejszości, zwłaszcza mniejszości seksualnych - lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer (LGBTQ+). Ostatnie miesiące były niezwykle trudne nie tylko z powodu pandemii i braku możliwości wychodzenia z domu oraz przymusowej izolacji lecz również z powodu sytuacji społeczności LGBT+ w naszym kraju. Marsz Równości ma być naszą odpowiedzią na zmasowaną nagonkę na osoby LGBT+ prowadzoną przez władze, media publiczne oraz hierarchów Kościoła - czytamy w poście.

Organizatorzy liczą na to, że marsz rozpocznie nową tradycję w mieście, które "ma długą historię pokojowego funkcjonowania różnych grup mieszkańców pomimo dzielących ich różnic". Jak zapowiedzieli organizatorzy marszu, weźmie w nim udział m.in. Marta Lempart, założycielka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która przyjęła zaproszenie organizatorów.

Loading...


Bielski Marsz Równości rozpocznie się w niedzielę 19 września o godzinie 14.00 na Palcu Bolesława Chrobrego. Potrwa trzy godziny. Zainteresowanie marszem w mediach społecznościowych wyraziło już pół tysiąca osób. Strona wydarzenia dostępna jest tutaj.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.