bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 22 maja 2021
  • 19 czerwca 2021
  • wyświetleń: 9424

[ZDJĘCIA] Willa Sixta zamieni się w Weronę. Zagrają tu Romea i Julię

Za nami:

Willa Sixta to będzie nasza Werona - zapowiadają twórcy Spektaklu "Romeo i Julia. Zapiski tajemne" z Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. Agnieszki Osieckiej. Premiera sztuki odbędzie się w miejscu niezwykłym - zabytkowej willi Sixta w Bielsku-Białej już w sobotę, 19 czerwca!

Zagrają Romeo i Julię w willi Sixta! · fot. Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej


Spektakl o walce w imię miłości młodych kochanków będzie odgrywany w całej przestrzeni willi - w podziemiach, dziedzińcu, balkonie, ogrodzie, sali balowej. Ta niezwykła realizacja jest przygotowywana przy wsparciu Wydziału Kultury i Promocji Miasta Bielska-Białej. To współczesna historia, osadzona tu i teraz, w czasie pandemii - pokaże jej dramat, izolację, konflikt poglądów i samotność młodego człowieka.

Willa Sixta zamieni się w Weronę. Klimatu spektaklowi przyda zdumiewająca, naturalna scenografia tych willowych wnętrz. Kto nie był, będzie miał okazję przekonać się o tym na własne oczy. Do tego w czerwcu rozkwitnie ogród różany, który słynny balkon ubierze w zapach i tysiąc barw!

Tekst dramatu stworzył Artur Pałyga - znany i niejednokrotnie nagradzany polski dramaturg, pracujący z najważniejszymi osobistościami Teatru Polskiego, rodem bielszczanin, który podjął się napisania sztuki o tym apokaliptycznym czasie.

Próba do spektaklu Romeo i Julia, willa sixta
Próba do spektaklu Romeo i Julia · fot. Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej /


W role wcielą się młodzi bielszczanie skupieni wokół Bielskiej Szkoły Aktorskiej im. A. Osieckiej oraz aktorzy Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej.

Premiera spektaklu już 19 czerwca o godz. 20.00

Twórcy:
Reżyseria - Agnieszka Szulakowska
Scenografia - Anna Motyka-Kupczak
Kostiumy - Victor de Baumont
Muzyka (na żywo) The Experience

Wydarzenie portal bielsko.info objął patronatem!

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.