bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 14 maja 2021
  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4071

Zadymka trębaczy: Chris Botti gwiazdą LOTOS Jazz Festiwal 2021

Za nami:

Chris Botti, Wynton Marsalis, Piotr Wojtasik, Piotr Damasiewicz - amerykańscy i polscy trębacze zaprezentują na Zadymce swoje najnowsze projekty! Muzyka Chrisa Bottiego - największej gwiazdy tegorocznej zadymki zabrzmi już w czwartek, 24 czerwca o godzinie 20.00 na terenach hali pod Dębowcem!

chriss botti


Chris Botti to jeden z najbardziej docenianych, współczesnych instrumentalistów, który równie swobodnie porusza się w obrębie jazzu, jak i muzyki popularnej. Jego twórczość daleko wykracza poza jeden gatunek. Swoje płyty sprzedaje w milionach egzemplarzy, a jego nazwisko można także zobaczyć na wielu albumach nagranych z innymi artystami lub na ścieżkach do muzyki filmowej. W ciągu ostatnich trzydziestu lat współpracował z największymi gwiazdami na całym świecie. Do tej elity zaliczają się: Sting, Lady Gaga, Michael Bublé, Aretha Franklin, Paul Simon, Steven Tyler, czy Frank Sinatra. Występował na największych scenach świata. Nagrał dziewięć albumów, a za „Impressions” otrzymał w 2013 roku nagrodę Grammy w kategorii „Best Pop Instrumental Album”.

Zadymkowy koncert będzie pierwszym muzycznym show artysty od ogłoszenia pandemii. Artysta zapowiedział wiele nowości w programie. Do Bielska-Białej przyleci jego kilkunastoosobowa ekipa, w skład której wchodzą członkowie zespołu i specjalnie zaproszeni soliści. Wspólnie wystąpią oni w hali namiotowej pod Dębowcem 24 czerwca.

W ekskluzywnym namiocie dostępnych będzie dla publiczności blisko 900 miejsc siedzących przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety dostępne będą od 18 maja na www.bilety24.pl oraz tradycyjnie w Cafe Zadymka.

Więcej o tegorocznej Zadymce piszemy w artykule LOTOS Jazz Festival - 23. Bielska Zadymka Jazzowa już w czerwcu!

ar / bielsko.info
źródło: Pełna Kultura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.