bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 kwietnia 2021
  • wczoraj, 06:27
  • wyświetleń: 266

Z biegaczami dookoła Polski: spotkanie z Maciejem Plewińskim

Za nami:

Galeria Fotografii B&B zaprasza 9 kwietnia o godz. 18.00 na swój Facebook na spotkanie on-line ze znanym polskim fotografikiem Maciejem Plewińskim. Galeria ma nadzieję, że prezentowaną w jej wnętrzach wystawę artysty Dookoła Polski 2006 można będzie oglądać na żywo do 4 maja 2021 - oczywiście od dnia, w którym otworzą galerie sztuki.

Maciej Plewiński
Maciej Plewiński - portret · fot. archiwum Macieja Plewińskiego


Wernisaż wystawy przygotowanej na kwiecień przez Galerię Fotografii B&B - działającą w siedzibie Domu Kultury Włókniarzy przy ul. 1 Maja 12 - odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18.00 na Facebooku Galerii Fotografii B&B: www.facebook.com/galeriafotografiibielskobiala1992

Fotografia Macieja Plewińskiego
Fotografia Macieja Plewińskiego · fot. Maciej Plewiński


Maciej Plewiński tak opowiada o swojej wystawie Dookoła Polski 2006:

- W maju 2006 r. dostałem propozycję towarzyszenia sztafecie obiegającej Polskę wzdłuż jej granic. Moją rolą była asekuracja i służenie pomocą biegaczom w razie problemów. Sztafeta biegła non stop przez 12 dni. Starałem się być nie dalej niż godzina jazdy samochodem od biegaczy. Moim planem było fotografowanie przygranicznej Polski. Ruszyłem bez specjalnego przygotowania i czytania przewodników, zdając się na intuicję i los.

- Wystawa pokazuje wybór zdjęć, który, mam nadzieję, przekazuje atmosferę tamtego czasu i miejsc. To raczej rzut oka, a nie dłuższe przyglądanie się. Sztafeta ciągle mi uciekała, a ja często zapuszczałem się w meandry wąskich przygranicznych dróg, ciekaw, co kryje się za kolejnym zakrętem. Wyjątkiem jest Kłodzko, gdzie musiałem wymienić sprzęgło w samochodzie i spędziłem tam cały dzień. Z perspektywy prawie 15 lat widzę, jak bardzo warto się ruszyć z miejsca i ruszyć w świat, mając głowę i oczy otwarte na nieznane. Mam nadzieję, że Państwo podzielą mój pogląd... - mówi Maciej Plewiński.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Galeria Fotografii B&B

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.