bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 26 marca 2021
  • 28 czerwca 2021
  • wyświetleń: 5118

Siesta w drodze Marcina Kydryńskiego w BCK: Miroca Paris

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Siesta w drodze powraca do Bielska-Białej. W Bielskim Centrum Kultury już 28 czerwca wystąpi Miroca Paris. Wydarzenie przeniesiono z 13 maja.

Miroca Paris
Miroca Paris wystąpi w BCK w maju · fot. Bielskie Centrum Kultury / materiały prasowe


Gdziekolwiek ucho przyłożysz - jeśli to muzyka kabowerdyjska - usłyszysz, czy raczej poczujesz Mirokę. To jego instrumenty perkusyjne odpowiadają za ten zmysłowy, świetlisty, błogo kołyszący puls. Kto miał szczęście być kiedykolwiek na koncercie wielkiej Cesarii - pamięta szczupłego wirtuoza o rozwichrzonej fryzurze, który był sercem całego zespołu. Gdy zabrakło Mistrzyni - objechał cały świat wielokrotnie, w tym także siestowe festiwale i koncerty z Sarą Tavares, z Nancy Vieirą czy słynnym wujem Tito Parisem. Zagrał na setkach płyt, nim zdecydował się wydać własną, D'Alma. Nie porzucając perkusji sięgnął też, jak w dzieciństwie na wyspach, po gitarę - swój pierwszy instrument.

Zaczął pisać i śpiewać piosenki. I tu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji: usłyszała go Madonna. Zachwycona energią Miroki zaprosiła go do swoich nagrań a potem na trasę koncertową po wszystkich kontynentach. Nie tylko wsparł zespół megagwiazdy, ale też z własnym projektem przez osiem miesięcy otwierał jej koncerty.

Uwaga! Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

Siesta w drodze: Miroca Paris. 28 czerwca g. 18.00, Bielskie Centrum Kultury.
Bilety w cenie 80 zł. Zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+.

Miroca Paris

ar / bielsko.info
źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj