Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 stycznia 2021
  • dzisiaj, 06:08
  • wyświetleń: 875

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki w tym roku online

Już w dniach 21 - 22 stycznia Akademia Techniczno-Humanistyczna zaprasza na XXI Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki - tym razem w internetowej formule on-line. Przed nami m.in. pokazy eksperymentów fizycznych i chemicznych, ciekawostki z procesu produkcji filmowej, pokaz ratownictwa medycznego wizyty w bielskich przedsiębiorstwach, spotkanie z Renatą Piątkowską - autorką książek dla dzieci, premiera spektaklu teatralnego oraz wykład o malarstwie Edwarda Dwurnika. Nie zabraknie także tradycyjnego ortograficznego dyktanda z profesorem Jerzym Bralczykiem!

festiwal nauki i sztuki


Organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w wielu interesujących warsztatach i wykładach, w spektakularnych pokazach naukowych oraz znaleźć wiele cennych informacji, które przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży szkolnej oraz dla licznego grona pasjonatów nauki i zaawansowanych nowoczesnych technologii. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną festiwal jest także interesującą propozycją spędzenia wspólnego czasu w ramach szkolnych zajęć zdalnych.

W festiwalowym programie będzie można zobaczyć między innymi liczne pokazy eksperymentów z fizyki i chemii, które przeprowadzą znani naukowcy z bielskiej ATH. Na chętnych czekają ciekawe wykłady i pogadanki tematyczne, na przykład o tym, jak przenieś dużą fabrykę w mury uczelni wyższej albo co to jest tak zwana Wstęga Möbiusa.

Zobaczymy podczerwień i dowiemy się, czego nie wiemy o zwykłej codziennej wodzie. Inną ciekawą atrakcją będzie możliwość zobaczenia, co tak naprawdę słyszymy, gdy w filmie animowanym skrzypi śnieg pod stopami? Zajrzymy także do bielskich przedsiębiorstw, by zapytać o innowacyjne rozwiązania z dziedzin technologicznych. Odbędzie się również pokaz ratownictwa medycznego i dowiemy się od medyków, jak bezpiecznie przetrwać pandemię.

Niecodzienną atrakcją będzie możliwość spotkania się z Renatą Piątkowska, współczesną autorką popularnych książek dla dzieci, która w barwny sposób opowie wszystkim, dlaczego w ogóle warto czytać książki.

Festiwalową tradycją jest, że ciekawe zagadnienia naukowe przeplatają się z humanistyczną wizją sztuki - i tak będzie i tym razem, gdy w laboratoriach namalujemy obraz i zobaczymy później, co z tego mariażu wyniknie i jaki będzie efekt wspólnego wysiłku, gdy sztuka przeplata się z nauką.

Na gości Festiwalu czeka także premiera spektaklu teatralnego w reżyserii Carlosa Fernando Dimeo Álvareza, a także wykład o twórczości znanego i cenionego malarza, Edwarda Dwurnika. To ostatnie wydarzenie będzie częścią aktywności Galerii Akademickiej ATH, gdzie obrazy artysty są aktualnie wystawiane (Akademia Techniczno-Humanistyczna, ul. Willowa 2, budynek L, IV piętro, czas trwania: 21 grudnia - 28 lutego).

Nie zabraknie także tradycyjnego ortograficznego dyktanda z profesorem Jerzym Bralczykiem na czele, bez którego Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki nie może się odbyć!

Te i wiele innych atrakcji będzie można obejrzeć już wkrótce na stronie XXI Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Udział w festiwalu jest bezpłatny, natomiast udział w dyktandzie wymaga rejestracji.

Organizator: Akademia Techniczno-Humanistyczna
www.ath.bielsko.pl

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Pełna Kultura

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.