bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Co, gdzie, kiedy?

  • 10 września 2020
  • 4 listopada 2020
  • wyświetleń: 2690

Koncert Roksany Węgiel w BCK przełożony na kwiecień!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Gwiazda młodzieżowej sceny muzycznej i triumfatorka Eurowizji Junior w 2018 roku miała wystąpić w Bielskim Centrum Kultury 12 listopada. Z powodu nasilenia się epidemii koronawirusa, koncert zagra dopiero wiosną - 19 kwietnia.

Roksana Węgiel
Roksana Węgiel · fot. Andrzej Grynpeter


15-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Roksana została faworytką na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu "Anyone I Want To Be" biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 42 mln osób. Oprócz tego piosenka promowała film animowany "Manu. Bądź sobą".Jej debiutancki singiel "Żyj" w serwisie YouTube wyświetlono ponad 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Drugim singlem był utwór "Obiecuję", którego teledysk obejrzano ponad 7 mln razy. Młoda artystka nagrała również singiel "Zatrzymać chwilę" w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3, w którym użyczyła głosu postaci Lucy.

W styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. 12 kwietnia 2019 roku ukazał się anglojęzyczny singiel "Lay Low", który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.

W maju 2019 Roksana pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Zdobyła nagrodę Music Awards 2019 w Sewilli - tytuł najlepszej polskiej artystki.

Koncert Roksany Węgiel
Dom Muzyki Bielskiego Centru Kultury
19 kwietnia, g. 18.00.
Organizator: m.art
Bilety w serwisie kupbilecik.pl w cenie 100, 110 i 120 zł

węgiel w bck

ar / bielsko.info, źródło: Bielskie Centrum Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj