Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 29 lipca 2020
  • wyświetleń: 264

Siesta w drodze: koncert Yami'ego w Domu Muzyki BCK

Marcin Kydryński już 18 października zaprasza na koncert w Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury na koncert w cyklu Siesta w drodze. Wystąpi basista, gitarzysta i wokalista Yami , który niedawno wydał kolejny album. Jeden z „założycielskich” siestowych artystów powraca na naszą scenę z nową muzyką, która jest inspirowana jego rodzinnym krajem.

yami
Yami wystąpi w Domu Muzyki BCK · fot. materiały promocyjne


As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor - ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie - Yami jest cały muzyką. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, największego z żyjących mistrzów Fado. Pamiętamy go z koncertów z Anną Marią Jopek w trasie „Sobremesa”, z nagrań z Sarą Tavares, z Ivanem Linsem. Dziś objeżdża świat dookoła każdego roku z boską Marizą. Urodził się w dniu, w którym Człowiek stanął na Księżycu i jest w tym coś z symbolu. Zdaje się nam czasem, że „spadł z Księżyca”, tak jest inny, niezwykły, nieprzystający do szorstkości współczesnego świata. Naprawdę nazywa się Fernando Correira, ale jego mama, która urodziła go późno, mówiła na niego Yami, co w Kimbundu znaczy „mój”, ale wypowiadane ze szczególną tkliwością, wytęsknieniem. Nowy album artysty, „Casa” - wspomnienie rodzinnego domu - jej jest dedykowany. Jest też pełnym miłości spojrzeniem na kraj, po długiej podróży, którą wraz z bratem przedsięwziął ostatnio wzdłuż i wszerz Angoli.

yami


Skład zespołu:
  • Yami (śpiew & gitara basowa)
  • Tiago Oliveira (gitara)
  • Cláudio Oliveira (instrumenty klawiszowe)
  • Vicky Marques (perkusja)


Siesta w drodze: Yami. Dom Muzyki BCK, 18 października, g. 18.00.
Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona od połowy sierpnia.

ar / bielsko.info, źródło: Bielskie Centrum Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.