bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 listopada 2015
  • wyświetleń: 1768

Dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Pod hasłem "Bądź i Ty bezpieczny" w dniach 4, 5 i 6 listopada w Zespole Szkół Samochodowych przy ulicy Filarowej w Bielsku-Białej odbywa się impreza dla dzieci przygotowana wspólnie przez Komendę Miejską Policji oraz Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Bądź i Ty bezpieczny - 04.11.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do udziału w niej zaproszone zostały dzieci z klas I i II szkół podstawowych oraz ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele wychowania komunikacyjnego. Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.

W programie imprezy przewidziano m.in. pokaz filmu dla dzieci pod tytułem "jak być bezpiecznym na drodze", przedstawienie teatralne poruszające kwestie bezpiecznej drogi do szkoły, pokaz odzieży z elementami odblaskowymi, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci.

W przedsięwzięciu weźmie udział około 2000 tysięcy uczniów, a każdy z nich otrzyma elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną "Bądź bezpieczny na drodze" oraz słodkie niespodzianki.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.