bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2015
  • 23 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2834

Piknik z okazji Dnia Ziemi - foto

Festiwal Dnia Ziemi pod hasłem "O środowisko dbam, więc elektrośmieci zbieram", który odbył się 22 kwietnia w Parku Słowackiego, był podsumowaniem wszelkich dotychczasowych akcji o charakterze ekologicznym podejmowanych przez młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej.

Piknik z okazji Dnia Ziemi - 22.03.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Gospodarzami festiwalu byli uczniowie klas I-szych "Ekonoma", którzy włączyli się ochoczo w działania swoich koleżanek i kolegów z grupy "Pożeracze elektrośmieci". Zorganizowali oni zajęcia warsztatowe, w ramach których zachęcali uczniów bielskich szkół podstawowych i gimnazjów do ponownego wykorzystywania różnych przedmiotów np. żyłek, koralików słoików, plastykowych butelek, papieru itp.

Młodzież dzieliła się również wiedzą ekologiczną z dziećmi z przedszkoli, uczestniczących w Festiwalu, a dotyczącą segregacji śmieci, zachowania w różnych ekosystemach czy ochrony przyrody. Dla chętnych zorganizowano również zajęcia sportowe oraz turniej matematyczno-ekologiczny przeprowadzony przez "Stowarzyszenie 4improve".

Wielką atrakcją była dmuchana ścianka wspinaczkowa przygotowana przez ratowników GOPR. Czas festiwalowych zmagań umilały występy artystyczne grup tanecznych Good Mood, Mad Moves, Bielskill oraz przedstawicieli Kapeli Kotlawa. W każdej z tych formacji występowali uczniowie „Ekonoma”. Specjalnym gościem Festiwalu był taneczny zespół Kwieciste Gwiazdy z Ukrainy. W imprezie wzięło udział około 200 uczniów z bielskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz około 80 przedszkolaków. Właśnie dla nich w ramach współpracy uczniowie z "Gastronoma" przygotowali słodkie przekąski.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego czyli bielski "Ekomon" to szkoła o szerokim spektrum zainteresowań uczniów. Od kilku miesięcy działa tam grupa, której celem jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Nazwali się "Pożeracze elektrośmieci". Działania te podejmowane są w ramach organizowanego przez European Recycling Platform ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Drugie życie elektrośmieci".

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.