• 6 maja 2013
  • wyświetleń: 2433

Siedem medali karateków Atemi

W sobotę 4 maja w Prudniku w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (12-13 lat) w Karate WKF

Województwo śląskie reprezentowali tylko zawodnicy bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi. Siódemka bielskich młodzików z zadania wywiązała się znakomicie, zdobywając 7 medali: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, tym samym zdobywając 14 punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Złote medale zdobyli: Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne młodziczek, Weronika Abratańska w konkurencji kumite indywidualne młodziczek kat. wag.: +50kg oraz Mikołaj Dobrzyński w kategorii kata indywidualne młodzików. Srebrny medal wywalczyła Anna Kowalska w konkurencji kumite indywidualne młodziczek kat. wag.: +50kg.

7 medali zawodników Atemi · fot. Atemi Bielsko-Biała

Brązowe krążki powędrowały do: Wiktora Jędrzejczyka w konkurencji kumite indywidualne młodzików kat. wag.: -40kg, Mikołaja Dobrzyńskiego w konkurencji kumite indywidualne młodzików kat. wag.: -45kg oraz Weroniki Abratańskiej w konkurencji kata indywidualne młodziczek.

Po zakończeniu rywalizacji młodzików odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny, które na starcie zgromadziły około 200 zawodników. Dwudziestopięcioosobowa grupa zawodników z Atemi wywalczyła w prudnickich zawodach - 25 medali: 6 złotych, 7 srebrnych i 12 brązowych.