Wiadomości

  • 19 marca 2024
  • 26 marca 2024
  • wyświetleń: 12194

[ZDJĘCIA] Ulicami Bielska-Białej przeszła droga krzyżowa

W piątek 22 marca ulicami Bielska-Białej przeszła tradycyjna droga krzyżowa. Wydarzenie rozpoczęło się o 17:00 pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa, a uczestnicy udali się w stronę katedry św. Mikołaja. Występowały utrudnienia w ruchu na kilkunastu arteriach miejskich. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia!

Ulicami Bielska-Białej przeszła droga krzyżowa - 22.03.2024 · fot. Fabian Żakowiecki / bielsko.info


Ponad tysiąc bielszczan przeszło w piątek ulicami miasta, biorąc udział wraz z bielsko-żywieckim biskupem pomocniczym, kapłanami, zakonnikami i zakonnicami w rozważaniach pasyjnych. Kilkukilometrowa droga z krzyżem prowadziła tym razem od kościoła NSPJ do bielskiej katedry. Motywem przewodnim rozważań były postaci świętych polskich, ich świadectwo wiary i troska o ojczyznę.

Poszczególne stacje wyznaczono m.in. przy kurii diecezjalnej, Bielskim Centrum Kultury, Szpitalu im. Jana Pawła II przy ulicy Wyspiańskiego, na Placu Bolesława Chrobrego, Wzgórzu Zamkowym i Rynku.

ar, kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.