bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2022
  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 1656

[FOTO] Tysiące kwiatów i drzewek zdobią bielskie ulice

Tysiące wiosennych kwiatów i ozdobnych drzewek zdobi ulice Bielska-Białej. Widać je w szczególności w centrum naszego miasta.

Tysiące kwiatów i drzewek zdobią bielskie ulice · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Ukwiecony jest plac Bolesława Chrobrego i okolice Zamku Sułkowskich - na skarpie przed zamkiem pojawił się nowy element, a mianowicie kwiatowe flagi Polski i Ukrainy. Tradycyjnie łany tulipanów i bratków zdobią rabaty przy Teatrze Polskim i przy ul. 1 Maja.

Ukwiecony został także plac Żwirki i Wigury. Tulipanowo-bratkowa rabata zdobi również plac przy katedrze św. Mikołaja. Na placu Ratuszowym Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ustawił donice z bratkami, od strony rzeki Białej na klombach kwitną natomiast różnobarwne tulipany. Tulipanowa rabata zdobi też skwer przy ul. Głębokiej.

- Spieszmy się oglądać wiosenne kwiaty w Bielsku-Białej, bo przy tak gwałtownym wzroście temperatur nie będą już zbyt długo cieszyły naszych oczu - podsumowuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.