bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2022
  • wyświetleń: 2483

[FOTO] Medale, wyróżnienia i kwiaty dla bibliotekarzy w Ratuszu

Bibliotekarzy gościł w Ratuszu prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Spotkanie 10 maja z okazji Dnia Bibliotekarza było okazją do podziękowań oraz wręczenia medali, wyróżnień i kwiatów.

Spotkanie z przedstawicielami bibliotek z Bielska-Białej w Ratuszu - 10.05.2022 · fot. UM Bielsko-Biała


- Książki nie zastąpi nic, ani internet, ani streszczenia, które pewnie są przydatne przy przygotowywaniu się do egzaminów, ale to nie poszerza naszej świadomości ani wyobraźni. Doświadczamy tego najczęściej wtedy, gdy oglądamy film powstały na podstawie książki, którą przeczytaliśmy. Zawsze jesteśmy zaskoczeni pomijaniem pewnych wątków, dla nas istotnych, które filmowcy wycieli lub po prostu zmienili. Książka dzisiaj ma wielu konkurentów, lecz podana w atrakcyjnej formie, jak to się dzieje w Książnicy Beskidzkiej i we wszystkich jej filiach, na pewno się obroni - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Prezydent wręczył listy gratulacyjne wyróżniającym się pracownikom Książnicy Beskidzkiej, otrzymali je bibliotekarze: Dorota Czyż-Polis, Katarzyna Gnacinska, Agnieszka Goliasz, Justyna Gołąbek, Anna Gołuch, Monika Hebda, Agnieszka Janusz, Sabina Konior, Krzysztof Kowalczyk, Beata Kubica, Weronika Niwińska, Magdalena Siwik, Lucyna Sporek i Ewa Troneczek.

W spotkaniu uczestniczyli też senator Agnieszka Gorgoń-Komor, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, przewodnicząca Rady Miejskiej Bielska-Białej Dorota Piegzik-lzydorczyk, radna Urszula Szabla oraz zastępca prezydenta Adam Ruśniak.

Słowa uznania dla bibliotekarzy popłynęły też ze strony władz wojewódzkich. I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz wręczył Złoty Medal za Długoletnią Służbę zasłużonym pracownikom Książnicy Beskidzkiej, otrzymali je - Ewa Braszka, Teresa Dziemińska, Bogumiła Leżańska, Barbara Kasprzyska, Jolanta Rakowska, Urszula Szabla, Beata Żyrek oraz Zofia Górna, bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczyrku.

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, czyli czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów.

- Współczesna biblioteka to centrum wiedzy, przeżyć, historii Biblioteka to również miejsca do odkrywania światów i taka właśnie jest Książnica Beskidzka, za co dziękuję wszystkim pracownikom - zarówno tym młodym, jak i nieco starszym, również tym którzy dzisiaj są już na emeryturze, ale pracując nieco wcześniej, mieli wpływ na kształtowanie się placówki - powiedziała dyrektor Książnicy Beskidzkiej Katarzyna Ruchała. - Koleżankom, kolegom, współpracownikom życzę radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości i sympatii użytkowników oraz niesłabnącego entuzjazmu - dodała.

Na zakończenie spotkania odbył się recital w wykonaniu Anny Majeranowskiej-Widomskiej oraz Julii Przybylskiej.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.