bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2022
  • 20 maja 2022
  • wyświetleń: 2208

[WIDEO] Warsztaty "Next Level" - dziś koncert finałowy!

Za nami:

Od środy, 18 maja w Bielskim Centrum Kultury trwają warsztaty "Next Level", skierowane do artystów hiphopowych. Prowadzą je goście z USA: Raphael Xavier (taniec), Myster-E (MC), Phillipdrummond (Beatmaking) i Ms Yellow (Aerosol/Graffitti Art). Warsztaty zakończą się dziś o godzinie 19.00 koncertem finałowym w Parku Słowackiego. Wstęp wolny!

Loading...


Team Poland - Raphael Xavier, Myster-E, Phillipdrummond, Ms Yellow oraz liderka projektu A. Billi Free - jest częścią większej grupy Next Level, łączącej amerykańskich MC (mistrzów ceremonii), DJ-ów (disc jokeyów), beatmakerów i tancerzy hip-hop, którzy pragną stworzyć globalną społeczność poprzez kulturę hip-hop. Współpraca z lokalnymi artystami i występy dla publiczności mają promować międzykulturową wymianę twórczą.

Trzydniowe, bezpłatne warsztaty trwające od środy przez kilka godzin każdego dnia w czterech grupach poprowadzili:
  • hip-hop dance - Raphael Xavier,
  • Graffiti - Ms Yellow
  • MCing/rap - Myster-E
  • Edutainment Beatmaking - Phillipdurmmond


W pierwszy dzień warsztatów amerykańscy trenerzy prowadzili zajęcia z hip-hop dance, graffiti, MCing/rap i edutainment beatmaking. Galeria zdjęć poniżej.

Pierwszy dzień "Next Level" - 18.05.2022 · fot. Luce Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Managerką rezydencji Next Level w Polsce jest wokalistka, MC, DJ-ka i beatmakerka - A. Billi Free. Warsztaty adresowane są do osób w wieku 15-30 lat, taneczne do 30 osób, pozostałe warsztaty 10-20 osób, zajęcia odbędą się w godzinach: 18 i 19 maja w godz. 16.30-19.30 i 20 maja 16.00-18.00. Obowiązują zgłoszenia.

Projekt zakończy koncert zaplanowany na dzisiaj na godz. 19.00, na specjalnej scenie umiejscowionej w namiocie obok BCK. Wydarzenie będzie połączone z Jam Session oraz bitwą taneczną. Grupa graffiti będzie pracować pod okiem Ms Yellow, na terenie Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej powstanie mural.

Prowadzący warsztatyRaphael Xavier pochodzi z Wilmington w stanie Delaware i jest wielokrotnie nagradzanym artystą i absolwentem światowej sławy zespołu tańca hiphopowego Rennie Harris Puremovement. Jest stypendystą Pew Fellowship Grantee, 2016 Guggenheim Fellow i 2016 United States Artist Fellow. To zawodowy tancerz, który od 25 lat pracuje w różnych dziedzinach, w tym w muzyce, fotografii oraz filmie. Raphael Xavier jako tancerz hip-hopu i praktyk Breaking od 1983 roku uczy się nadal i odtwarza nowe sposoby poszerzania wyrazu formy tanecznej, ciągle prowadząc badania kultury i praktyki. Obecnie mieszka w Filadelfii. Jest profesorem na Uniwersytecie Princeton i Uniwersytecie Teksasu w Austin, gdzie prowadzi zajęcia z historii tańca i kultury hiphopowej oraz kursów Intro to Breaking.

BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych
BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych · fot. BCK


Eric Shandoff aka Myster-E Edutainment jest kreatywnym i przyciągającym uwagę hiphopowym MC, poetą słowa mówionego i artystą nauczycielem. Myster-E zdobył międzynarodową renomę dzięki swojemu performatywnemu stylowi rapowania i doświadczeniu w nauczaniu. Obecnie pracuje jako artysta nauczyciel w New Jersey Performing Arts Center, prowadząc w szkołach warsztaty poezji i hip-hopu. Jest także koordynatorem Instytutu Hip Hopu w Monmouth County Boys and Girls Club, współpracując z Lakehouse Recording Studios. Myster-E jest też członkiem zarządu Raperów i Rabinów, organizacji łączącej edukację żydowską z praktykami hip-hopowymi. Myster-E jest głęboko zakorzeniony w kulturze hip hopu jako członek Universal Zulu Nation i otwarty na sztukę takich ikon hip-hopu, jak KRS One, Prodigy of Mobb Deep, Joel Ortiz, Papoose i innych.

BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych
BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych · fot. BCK


Phillipdrummond - doktor psychologii klinicznej, producent, DJ, pedagog artystyczny, organizator wydarzeń i działacz społeczny. Urodził się w San Francisco, a wychował w Nowym Jorku. Jest założycielem, dyrektorem wykonawczym i głównym instruktorem w Today's Future Sound (TFS), organizacji non-profit z siedzibą w Oakland (z oddziałem w Los Angeles), która wykorzystuje produkcję muzyki hiphopowej do wzmacniania pozycji młodzieży jako artystów i członków społeczności. Dzięki swoim korzeniom w battle rap i beat battle scenes Zachodniego Wybrzeża, Phillipdrummond zdobył reputację w obu obszarach jako archiwista z rzadkimi nagraniami i rozgrywaniem setek battles oraz organizowaniem najdłużej trwającej comiesięcznej bitwy beatowej na żywo. Dorastając w Nowym Jorku w Złotej Erze Hip Hopu, używa brzmienia wschodniego wybrzeża lat 90. z akcentami G-Funk i West Coast. Obecnie mieszka w Oakland w Kalifornii.

Pracuje nad albumem koncepcyjnym z DJ Ammbushem (Oakland Faders/Drums and Anmo) zatytułowanym Drums and Ammo, Philthy. Dla tych, którzy go znają, jest oczywiste, że łączy nieznane kawałki odtworzone z zakurzonych winyli wykopanych z różnych części świata z retrofuturystycznymi syntezatorami, dźwiękami pojemników na śmieci i innych przedmiotów, stale produkując bity i tworząc sztukę w czasie występów na żywo. Dr Gann pracował z TFS w szkołach i społecznościach Bay Area oraz po całym świecie, wykorzystując twórczość i kulturę hip-hopu jako interwencję dla zdrowia psychicznego, edukacji, sprawiedliwości społecznej i relacji międzykulturowych. Pracował z ponad 75.000 młodych ludzi na sześciu kontynentach w ciągu ostatnich sześciu lat, a obecnie opracowuje model Therapeutic Beat Making (TBM).

BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych
BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych · fot. BCK


Ms Yellow jest międzynarodową artystką samoukiem, muralistką, rękodzielniczką i nauczycielką pochodzenia meksykańskiego. Urodzona w Long Beach w Kalifornii poświęciła swój czas na twórczy rozwój i wzmocnienie społeczności i młodzieży, angażując się bezpośrednio w wiele działań. Od 11 lat ściśle współpracuje ze szkołami, centrami kultury i nie tylko, tworząc warsztaty, murale i mentoring dla młodzieży. Jako muralistka Ms Yellow współpracowała z miastami, społecznościami i galeriami, tworząc kolorowe murale. Jej prace poruszają takie tematy, jak: kultura, folklor, siostrzeństwo, edukacja, jedność, miłość i sprawiedliwość społeczna. Dzieła sztuki i malowidła ścienne, które stworzyła były wystawiane w muzeach, galeriach i na ulicach Stanów Zjednoczonych oraz całego świata, w tym w - Australii, Egipcie, Francji, Haiti, Japonii, Meksyku i Hiszpanii.

BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych
BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych · fot. BCK


A. Billi Free to miejska - mieszkająca na pustyni - wokalistka, emcee, DJ i beatmaker. Jej brzmienie jest zakorzenione w eklektycznej mieszance hip hopu, soulu i elektroniki. A. Billi Free rozpoczęła karierę koncertową w Chicago, śpiewając w różnych strojach hiphopowych i world music, jednocześnie kończąc studia licencjackie w zakresie studiów latynoamerykańskich i latynoskich oraz pracując jako koordynator ds. rozwoju studentów i rzeczniczka społeczności w DePaul University's Steans Center for Community Based Service Learning. Ostatnie dziesięć lat spędziła na pustyniach południowego wschodu, łącząc elementy miejskie i pograniczne. Jej mający się wkrótce ukazać album I Luma, (Tokyo Dawn Records) jest hołdem dla zaszczepiania zmian wokół nas, poprzez poszukiwanie zmian w nas samych.

BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych
BCK: trzydniowe, bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych · fot. BCK
undefined

mp / bielsko.info
źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.