bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2021
  • 24 października 2021
  • wyświetleń: 16822

[FOTO] Pożar domu w Komorowicach. Sytuacja była groźna!

W piątek, 22 października po godzinie 21.00 w Komorowicach doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

Pożar domu w Komorowicach, Trwa akcja gaśnicza - 22.10.2021 · fot. Łukasz


Ogień wybuchł w budynku mieszkalnym przy ul. Hajduczka. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 21.26. Trzy osoby zdołały się ewakuować same. Czwartą, niepełnosprawną osobę wynieśli strażacy. Jak poinformował dyżurny bielskiej Państwowej Straży Pożarnej, osoba ta znajdowała się w części budynku niezagrożonej pożarem, skąd bezpiecznie można było ją wynieść. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych - nikt nie trafił do placówki medycznej.

Strażacy zakończyli akcję gaśniczą po godzinie 22.00. Następnie przystąpili do częściowej rozbiórki i dokładnego sprawdzenia pogorzeliska. Działania zakończono 25 minut po północy.

Zniszczeniom uległa konstrukcja dachu i poddasze budynku. Według nieoficjalnych ustaleń naszego portalu przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji. Dom był ogrzewany gazem.

Szacunkowy koszt odbudowy dachu wraz z remontem poddasza wynosi co najmniej 100 tys. złotych. Zorganizowana zrzutka pozwoli na pokrycie ok. 50% kosztów remontu.

ar, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.