bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2021
  • wyświetleń: 2817

[WIDEO] Policja zabezpieczała zgromadzenia. Użyto drona

W niedzielę stróże prawa zabezpieczali kilka zgromadzeń, jakie miały miejsce w Bielsku-Białej. Ulicami centrum miasta przeszedł najpierw „I Bielski Marsz Równości”, a następnie na placu Chrobrego odbyło się zgromadzenie „Biało-czerwone Bielsko-Biała”. Doszło do jednego incydentu, a policjanci szybko ustalili tożsamość odpowiedzialnych za niego osób.

Policja zabezpieczała zgromadzenia. Użyto drona - 19.09.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Wczoraj policjanci z bielskiego garnizonu wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i innych jednostek garnizonu śląskiego zabezpieczali kilka zgromadzeń, które odbyły się w centrum miasta. W zabezpieczeniu policjantom pomagali również strażnicy ze Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. W związku z tym, że uczestnicy zgromadzeń manifestowali odmienny światopogląd i przywiązanie do różnych wartości, wdrożone zostały szczególne środki ostrożności nie tylko na trasie marszu, ale w całym mieście.

Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariuszem Fajferkiem.Pierwsze dwa zgromadzenia skupiły się wokół I Bielskiego Marszu Równości, który rozpoczął się o godzinie 14 na placu Chrobrego. Następnie jego uczestnicy przejechali i przeszli głównymi ulicami miasta: 3 Maja, Piastowską, Wyspiańskiego, Jana III Sobieskiego, by skończyć marsz na Rynku. Podczas przemieszczania się zgromadzenia ulicą Piastowską na trasie marszu zostały odpalone 3 petardy. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Policjanci szybko ustalili sprawców tego incydentu. Okazali się nimi dwaj nastolatkowie w wieku 15 i 18 lat.

O godzinie 16 również na placu Chrobrego odbyło się kolejne zgromadzenie pod nazwą „Biało-czerwone Bielsko-Biała”. Całe wydarzenia miało miejsce na placu, a o godzinie 17 zostało zakończone i uczestnicy się rozeszli.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.