bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2021
  • 3 stycznia 2021
  • wyświetleń: 23543

[FOTO] Nieodpowiedzialność "turystów". Interweniowała straż

Dwa zastępy straży interweniowały około godziny 2 w nocy na czerwonym szlaku w rejonie Łysej Góry (pasmo Magurki Wilkowickiej, teren administracyjny Bielska-Białej). Nieroztropni turyści pozostawili bez opieki ognisko. Sytuacja z pozoru błaha, mogła się skończyć groźnym pożarem.

Interwencja straży pożarnej w rejonie Łysej Góry - 1.01.2021 · fot. sid / bielsko.info


Na grani zlokalizowanej około 500m od szczytu Łysej Góry (653 m n.p.m.) imprezowała grupa kilkunastu osób. Po zakończonej imprezie opuścili miejsce biwakowania, pozostawiając ognisko o średnicy około 1m z płomieniami buchającymi na wysokość głowy i zeszli w stronę Straconki. Straż pożarna została zaalarmowana przez innych turystów.

Silny wiatr przenosił iskry na ściółkę leśną. Na szczęście ogień się nie rozprzestrzenił. Na miejsce skierowano jeden zastęp z JRG-1 i druhów OSP Straconka, którzy ugasili ognisko i przelali ściółkę leśną w pobliżu paleniska.

Zgodnie z artykułem 30 Ustawy o lasach na terenach leśnych, śródleśnych oraz w odległości do 100 metrów od granicy lasu nie wolno rozniecać ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego. Za rozpalenie ogniska w lesie lub nieprzestrzeganie innych przepisów związanych z ochroną lasów straż leśna można wystawić mandat w wysokości 500 zł.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.