bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 listopada 2020
  • wyświetleń: 3989

[FOTO] Na Osiedlu Beskidzkim powstało minimiasteczko rowerowe

Minimiasteczko rowerowe powstało na Osiedlu Beskidzkim. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019. Od 18 listopada z minimiasteczka mogą korzystać dzieci.

Na Osiedlu Beskidzkim powstało minimiasteczko rowerowe - 25.11.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Miasteczko powstało po to, by mali bielszczanie w jak najbardziej rzeczywistych warunkach mogli uczyć się jazdy na rowerze, a także zasad poruszania się po drogach publicznych i na przejściach dla pieszych.

Minimiasteczko rowerowe znajduje się w rejonie ul. Babiogórskiej i ul. Goleszowskiej. Obok jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej i Przedszkole nr 55. Na wydzielonym terenie powstał miniaturowy układ drogowy - ścieżki rowerowe wraz z oznakowaniem i znakami drogowymi. Dzieci mają do dyspozycji jedno- i dwukierunkowe jezdnie z kostki betonowej z namalowanymi znakami poziomymi i pionowymi. Są one tak poprowadzone, aby na układzie drogowym były skrzyżowania różnego rodzaju - równorzędne, z drogą podporządkowaną, z ruchem okrężnym - a także odcinek drogi dla ruchu jednokierunkowego, wysepka kanalizująca ruch, oznakowanie przejazdu kolejowego i przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Są też ławki, kosze na śmieci i tablica informacyjna.

Inwestycja kosztowała 170.000 zł. Obiektem zarządza Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tomart s.c.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.