Wiadomości

 • 17 lipca 2020
 • wyświetleń: 2393

Gdzie i jak zarabiać na pisaniu esejów za granicą: lista kontrolna

Materiał partnera:

Jeśli jesteś jednym z tych, dla których napisanie dobrego eseju w parę godzin jest jak „bułka z masłem” - możesz na tym dobrze zarobić.

Wszyscy studenci dzielą się na dwie grupy: ci, dla których praca twórcza jest łatwa, i ci, którzy nie znoszą takich formatów sprawdzenia wiedzy, jak eseje i wypracowania. Należy rozumieć, że studenci tego drugiego typu nie są w żadnym wypadku łobuzami ani leniami. Po prostu mają inny sposób myślenia, odnoszą sukcesy w technicznych specjalizacjach, ale przy pracach twórczych i literackich, niestety, odnoszą całkowitą porażkę. Dobry system edukacji zawsze uwzględnia te szczegóły i ma na celu maksymalizację wszechstronnego rozwoju człowieka jako specjalisty.

Jednak jeśli jesteś osobą, dla której pisanie esejów to prosta i miła sprawa, a na dodatek porządny esej potrafisz sporządzić w ciągu zaledwie kilku godzin - możesz na tym zarobić dobre pieniądze. Najważniejsze jest nawiązanie właściwej współpracy ze studentami, należącymi do tego drugiego typu ludzi.

2 sposoby zarabiania pieniędzy na pisaniu esejówOto jak możesz zarabiać na swojej pracy twórczej:

 • Pomagać swoim znajomym. Najłatwiejszą opcją jest rozpowszechnienie swojej oferty wśród grona kolegów. Powiadom wszystkich znajomych, że przygotowujesz kreatywne treści, a nawet jeśli jeden z nich osobiście nie potrzebuje Twojej pomocy, będzie polecać Cię swoim znajomym. Niestety, ​​ta opcja nie zawsze zapewnia stabilny przepływ klientów.
 • Zarejestrować się jako autor na specjalnej stronie internetowej, gdzie studenci zamawiają eseje. Dzisiaj setki firm internetowych zatrudniają utalentowanych autorów. Rejestrując się, powiedzmy, w serwisie masterpapers.com, możesz otrzymywać regularne zamówienia za przyzwoite wynagrodzenie.


Wiele osób woli drugą metodę, ponieważ kumuluje ona prawie całkowitą niezależność. Ponadto praca nad dużą ilością projektów pozwoli ci stworzyć całkiem przyzwoite portfolio i wiele pozytywnych rekomendacji.

Czy to jest legalne i ile możesz na tym zarobić?Wielu początkujących autorów zastanawia się, czy legalne jest świadczenie usług pisania esejów i innych kreatywnych materiałów i czy można na tym dobrze zarobić? Eksperci wyjaśniają, że praca w pierwszy sposób (z udziałem przyjaciół i znajomych) jest dość ryzykowna - nie płacisz się podatków od otrzymanych dochodów, co oznacza, że ​​automatycznie wpadasz w pole widzenia służb podatkowych.
Praca w firmie natomiast to całkowicie legalny rodzaj dochodu. Firmy, świadczące usługi pisania esejów są zwykle oficjalnie zarejestrowane i są uczciwymi płatnikami podatków: wszyscy ich klienci są odzwierciedleni w przejrzystej księgowości, a autorzy są utożsamiani z pracownikami, którzy otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę.

Ile można zarobić na esejach:

 • średni cena 1 arkusza eseju wynosi 15-20 USD;
 • pilne zamówienia, które muszą zostać zrealizowane w ciągu 3-6 godzin, są wyceniane dwukrotnie wyżej;
 • średni rozmiar eseju (3-5 stron) przyniesie autorowi 50-70 USD.


Jakie narzędzia są niezbędne do takiej pracy?Teraz już wiesz, że praca eseisty jest całkowicie legalna, a dochodu z niej wystarcza na wygodne życie nie tylko w Polsce, ale także w USA. Jednak do udanej pracy potrzebne są dodatkowe narzędzia i oprogramowanie. Lista niezbędnych rzeczy wygląda następująco:

 • Edytor Bear writer dla MacOS;
 • Program Scrivener do pracy z dużymi tekstami i artykułami badawczymi;
 • Aplikacja do pracy z tekstem CopyClip;
 • dostęp do stron weryfikacji dokumentów na oryginalność.


Uzbrój się w te narzędzia i śmiało zaczynaj zarabiać na projektach esejów. Powodzenia!