Rozrywka

  • 5 lutego 2020
  • wyświetleń: 3781

Świąteczny repertuar Domu Kultury w Olszówce

Wydarzenia kulturalne ostatniego tygodnia stycznia w Domu Kultury w Olszówce to imprezy tematycznie związane ze wspólnym kolędowaniem i jasełkami. Odbył się koncert „Gospel Kolędy i Pastorałki", jasełka, popisy instrumentalistów.

Styczniowe, świąteczne wydarzenia w Domu Kultury w Olszówce · fot. DK Olszówka


Podczas koncertu „Gospel Kolędy i Pastorałki" swoje umiejętności zaprezentowały dwa chóry działające w Domu Kultury. Jako pierwszy z kolędami w nowej aranżacji, wystąpił zespół wokalny Bemolki spod dyrekcją Agnieszki Dylik. W nastrojowy klimat świąteczny wprowadził widzów Bielski Chór Gospel pod dyrekcją Michała Czulaka, prezentując kolędy i pastorałki w gospelowym klimacie. Jak zawsze występom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Jacek Obstarczyk - pianino, Mateusz Skrzyp - pianino, Seweryn Piętka - perkusja, Albert Kokoszewski - gitara, Marcin Grzybek - bas. Po raz kolejny, dyrygent Michał Czulak, do wspólnego kolędowania zaprosił gości Domu Kultury, między innymi: wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Dorotę Piegzik-Izydorczyk, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Ryszkę, radnego Miasta Rafała Ryplewicza, Dyrektora MDK Zbigniewa Hendzla oraz przewodniczącego Rady Osiedla w Mikuszowicach Śląskich Wiesława Gęgę. Podsumowaniem koncertu były ciepłe życzenia, jakie złożył Piotr Ryszka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

„Kolędy i pastorałki" to zaś popisy muzyczne uczniów grających w Domu Kultury na pianinie, flecie, gitarze oraz perkusji. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali uczniowie: Jolanty Kokoszewskiej, Dominiki Malik, Sylwii Dubiel-Morawskiej, Marka Pradeli, Alberta Kokoszewskiego oraz Seweryna Piętki. Do wspólnego śpiewu włączała się liczna publiczność.

Najmłodsi z Dziecięcej Grupy Twórczej Pajacyki przygotowały natomiast jasełka - jak co roku barwne i pełne dziecięcego uroku.

ar / bielsko.info

źródło: Dom Kultury w Olszówce

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.