bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4324

[FOTO, WIDEO] Zgubiony ładunek przyczyną kraksy na S-52 w Jasienicy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 grudnia kilka minut przed godziną 16:00 na S-52 w Jasienicy. Zderzyły się dwa samochody marki Volkswagen: Passat i Caddy. Do kolizji przyczynił się ładunek, który wypadł z samochodu dostawczego. Zdarzenie spowodowało duże utrudnienia w ruchu.

Kraksa na S-52 w Jasienicy - 19.12.2019 · fot. nadesłane przez czytelników: Darek i Adrian


Z dostawczego Iveco spadły spore plastikowe elementy, które rozsypały się na jezdni (głównie na poboczu prawym pasie ruchu). Kierowca Volkswagena Caddy widząc przeszkodę na drodze rozpoczął gwałtowne hamowanie i manewr obronny w postaci zmiany pasa ruchu z prawego na lewy. Nie zauważył on jednak, że lewym pasem z większą prędkością porusza się Volkswagen Passat. Doszło do najechania na tył.

Zdarzenie spowodowało bardzo poważne utrudnienia w ruchu. Zdarzenie miało miejsce w okolicy wiaduktu za Ceramiką Pilch (kierunek Cieszyn). Korek w ciągu kilkunastu minut sięgnął okolic zjazdu na al. Andersa czyli przeszło cztery kilometry.

Kierowcy stojący w korku utworzyli korytarz ratunkowy dla służb. Niestety nie obeszło się bez pokazu cwaniactwa. Część kierowców skorzystała z wolnej środkowej części drogi, by skrócić sobie czas przejazdu przez zator. Należy pamiętać, że tworzenie korytarza ratunkowego jest obowiązkowe, a nieuzasadnione korzystanie z niego podlega surowej karze, włącznie z wnioskiem o zatrzymanie uprawnień.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj