bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2019
  • 12 listopada 2019
  • wyświetleń: 6959

Miejskie obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości

W Bielsku-Białej uroczyście uczczono 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. 11 listopada parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych, organizacji kombatanckich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów. Następnie w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Miejskie obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości · fot. UM Bielsko-Biała

9 listopada złożono wiązanki kwiatów w miejscach pamięci na terenie naszego miasta. 10 listopada w Bielskim Centrum Kultury odbył się także koncert patriotyczny z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada przed bielskim Ratuszem tłumnie zebrali się mieszkańcy aby wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. W związku z rocznicą Odzyskania Niepodległości na Ratuszu pojawiła się okolicznościowa iluminacja.

W tym roku przygotowano również uroczystości towarzyszące - Narodowe śpiewanie pieśni patriotycznych na Rynku, które zorganizowało Liceum Ogólnokształcące KTK w Bielsku-Białej oraz wystawę historyczną, cykl warsztatów, wykładów i prelekcji „Z pamiętnych dni - Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada” (organizator: Fundacja Militarny Instytut Historyczny).

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.