bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 1215

Nowe medium, stare zasady. Im lepsza pozycja, tym większe zainteresowanie

Reklama towarzyszy ludziom już od czasów starożytności. W swej pierwotnej formie przybierała najczęściej postać reklamy ustnej. Sprzedawcy na targach od zarania dziejów głośno zachwalali jakość oraz ceny oferowanych przez siebie towarów. Najefektywniejsze było to jednak wtedy, kiedy handlarz prowadził swoją działalność w miejscu najczęściej uczęszczanym przez ludzi, na przykład w centrum placu targowego, na ulicy portowej lub gościńcu. Wraz z rozwojem nauki i technologii formy reklamy zaczęły ewoluować. Pojawiły się pierwsze billboardy, a naturalną konsekwencją użytkowania mediów, takich jak prasa, radio, czy telewizja stało się zamieszczanie w nich treści zachęcających do zakupu przeróżnych towarów, bądź skorzystania z usług. W końcu w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku reklamy zaczęto umieszczać w Internecie. Dziś medium to jest niewątpliwie najchętniej wykorzystywanym źródłem informacji, rozrywki, miejscem zakupów, a często także pracy. Tym samym należy się zatroszczyć o odpowiednią pozycję w sieci, jeśli zamierza się przykuć uwagę klientów.


 

Nie ma Cię w Internecie? Nie ma Cię nigdzie.Dzisiaj każde przedsiębiorstwo powinno posiadać swoją witrynę internetową. Jeśli nie ma nas w Internecie, nie oczekujmy szczególnie dużej atencji. Jednak sama storna nie wystarczy do wzbudzenia zainteresowania. Potrzeba reklamowania witryny jest równie ważna jak reklamowanie samej oferty. W sieci jest to często prostsze i tańsze, a także bardziej skuteczne niż w innych mediach. Potencjalny klient zobaczywszy na przykład graficzny baner lub sponsorowany post na portalu społecznościowym może dzięki kilku kliknięciom poznać całą ofertę firmy. Jak w każdym rodzaju marketingu, tak również w internetowym jest to główny cel reklamodawcy, a kluczem do jego osiągnięcia jest właściwa optymalizacja strony oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarce (ang. search engine optimalization, SEO). Wiele osób po powierzchownym zapoznaniu się z tematem uznaje, iż jest w stanie zrobić to wszystko na własną rękę. Bardzo często skutkuje to niewielką liczbą wejść na witrynę, a tym samym niskim zainteresowaniem firmą. Dlatego też najlepiej powierzyć to zadanie fachowcom.

Kto powinien zająć się stroną?


           
Najlepiej ktoś doświadczony, otwarty i kreatywny. SEO Managment to wiodąca firma na rynku projektowania stron oraz ich pozycjonowania gdzie stanowisko head of seo ma Marcin Zygmunt . Oferuje przede wszystkim profesjonalne stworzenie witryny internetowej od podstaw wraz z jej odpowiednim zaprojektowaniem, adekwatnym do rodzaju prowadzonej działalności. Oprócz tego agencja zajmuje się konsultingiem SEO, niezwykle pomocnym w rozwiązywaniu problemów zarówno natury technicznej, jak i marketingowej. Jest on zwykle podstawą do wspólnego opracowania strategii działania przy optymalizacji serwisu. Firma może także dokonać profesjonalnej oceny (tzw. audyt SEO) naszej strony internetowej, a następnie sporządzić raport, dzięki któremu możemy dowiedzieć się m. in. o potencjalnych możliwościach zwiększenia ruchu na stronie lub o odnośnikach prowadzących do naszej witryny. Usługa ta może okazać się przydatna w przypadku, kiedy założyliśmy niedawno serwis WWW, jednak nie zauważamy satysfakcjonujących efektów reklam. Nawet jeżeli zleciliśmy stworzenie strony innej agencji, warto pomyśleć o skorzystaniu z audytu SEO Managment, ponieważ wiele firm podczas projektowania witryn całkowicie pomija kwestię pozycjonowania ich w wyszukiwarce Google. Możemy w ten sposób w porę zorientować się w błędach, jakie zostały popełnione podczas tworzenia strony. Cały audyt trwa od pięciu do trzydziestu dni, w zależności od witryny. Później SEO Managment może pomóc nam w pozycjonowaniu naszej strony w wyszukiwarce na podstawie odpowiednich słów kluczowych oraz pozyskiwania linków z zewnętrznych serwisów takich jak różnego rodzaju fora, blogi itp.

Reklamy Google


           
Zdecydowana większość z nas z pewnością zdążyła już zauważyć, że aby znaleźć konkretny produkt wcale nie trzeba tracić czasu na szukanie stron poszczególnych sklepów internetowych. Wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę Google, a wyniki, jakie otrzymamy przedstawią nam interesującą nas rzecz w kilku sklepach, często żądających różnych cen. Jest to jedna z kampanii Google Ads, czyli forma reklamy polegająca właśnie na wyświetlaniu szukanego przez nas produktu w ofertach kilku sklepów. Popularnym formatem reklam w Google są również linki sponsorowane, czyli takie, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych. Zawsze wyświetlają się na górze i na dole listy i są oznaczone słowem „Reklama”. Treści dotyczące naszej strony internetowej, wyświetlające się wśród linków naturalnych, które są efektem tradycyjnego pozycjonowania stron znacznie zwiększają widoczność naszej witryny. Jeżeli oprócz zwykłej optymalizacji zainwestujemy również w reklamę Google, bardzo możliwe, że na liście wyników wyszukiwarki znajdą się dwa linki do naszej strony - jeden w postaci Google Ads oraz drugi naturalny.
           
Z wyszukiwarki Google korzystają wszyscy, a więc jest ona nieodłącznym elementem skutecznego reklamowania się w Internecie. Jej usługi marketingowe nie są jednak za darmo, a nieumiejętne tworzenie oraz kontrola sponsorowanych linków z pewnością okażą się kompletnie nierentowne. Tutaj również przychodzi nam z pomocą agencja SEO Managment, która oferuje m. in. ulepszanie współczynników jakości, które określają to, jak bardzo strona WWW jest dopasowana do słów kluczowych użytych do jej pozycjonowania, testowanie naszych linków Google Ads, a także wdrażanie różnych nowości po to, aby w dynamicznie zmieniającym się systemie reklam Google być zawsze o krok przed konkurencją.
           
Jednak nie samą wyszukiwarką człowiek żyje. Na wielu popularnych stronach, takich jak Facebook, YouTube, czy choćby G-mail zamieszczanie reklam również jest opłacalne. Możliwości jest wiele, bo aż dwa miliony witryn internetowych i aplikacji pozwala umieszczać treści reklamowe. W zależności od rodzaju serwisu mogą być to teksty, grafiki, filmy oraz wiele innych form. Jest to niewątpliwie znakomity sposób na rozgłos naszej firmy. W jego realizacji także pomóc może SEO Managment.
           
Reklama w Internecie to w dzisiejszych czasach konieczność dla większości firm. Jeżeli poważnie myślimy o prowadzeniu biznesu, musimy zainwestować w odpowiednią optymalizację naszej strony WWW. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat pozycjonowania witryn, powinniśmy zlecić to komuś innemu, kto zna się na rzeczy. Może wydawać się to nieoszczędne, jednak dobra reklama w ostatecznym rozrachunku zawsze przynosi zyski. Oprócz zachęcającej, odpowiednio skonstruowanej treści musi ona jednak znajdować się w miejscu, wyraźnie widocznym dla potencjalnego klienta. Dotyczy to w takim samym stopniu reklam tradycyjnych, jak i internetowych. Nie możemy brać się za coś, o czym mamy jedynie zielone pojęcie. Dlatego właśnie zespoły informatyków i marketingowców, takie jak SEO Managment są do naszej dyspozycji. Miejmy na uwadze dobro naszej firmy. Nie bójmy się inwestować w swoją reklamę, gdyż jest to inwestycja w swój biznes, w swoje życie i w samego siebie.

Reklama