Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1585

Banialuka gościła w bielskich szkołach ponadpodstawowych

Teatr Lalek Banialuka zakończył realizację projektu "Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru" (zrealizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury).

banialuka
fot. Małgorzata Koniorczyk


W pięciu bielskich szkołach ponadpodstawowych: Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych, Zespole Szkół Technicznych i Handlowych, Zespole Szkół Specjalnych oraz Ośrodku Edukacji Sokrates zrealizowane zostały trzy warsztaty teatralne.

Młodzież miała okazję spróbować swoich sił w sztuce animacji, scenografii i charakteryzacji. Uczniowie zostali także zaproszeni do Teatru Lalek Banialuka gdzie obejrzeli przedstawienie "Tuwim i…" w reżyserii Pawła Aignera oraz w asyście aktorów mieli okazję zajrzeć za kulisy i do pracowni teatralnych. W ramach projektu odbyło się łącznie 21 wydarzeń artystyczno-edukacyjnym w których wzięło udział ponad 190 uczniów.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.