Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2019
  • 9 czerwca 2019
  • wyświetleń: 7540

XII Piknik "Bądź zdrów" na terenie osiedla Złote Łany

Za nami:

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany”, Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany i Rada Osiedla Złote Łany zapraszają mieszkańców osiedla Złote Łany na kolejny Piknik „Bądź zdrów”, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca.

XI Piknik "Bądź zdrów" na os. Złote Łany - 24.06.2018 · fot. materiały prasowe


Organizowany w tym roku XII Piknik , który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, będzie łączył promocję zdrowego stylu życia z obchodami 40-lecia naszej Spółdzielni. Do współpracy zaproszono radnych z okręgu IV: Panią Agnieszkę Gorgoń-Komor oraz Panów Janusza Okrzesika, Maksymiliana Prygę i Szczepana Wojtasika.

Program tegorocznej imprezy, bogaty i bardzo atrakcyjny, jest jak zawsze podzielony na dwie części. Część medyczną, adresowaną wyłącznie do seniorów, trwającą w godzinach 10.00-13:00 na terenach zielonych wzdłuż ulicy Liściastej, za blokiem przy ul. Podgórze 20.

- Jak zawsze oferujemy bezpłatne badania, takie jak: badanie poziomu cukru, ciśnienia, komputerowe badanie wzroku, badanie słuchu, palpacyjne badanie piersi, a także gęstości kości w kierunku osteoporozy, a ze względu na smog i związane z tym choroby będzie można zbadać objętość płuc i sprawdzić czy występują u nas symptomy schorzeń wynikające z zanieczyszczeń atmosferycznych. Po raz pierwszy proponujemy badanie znamion skórnych, które to ma szczególne znaczenie w diagnostyce czerniaka złośliwego. Na miejscu można będzie również skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji lekarza rodzinnego, kardiologa, dermatologa, optometrysty, audiologa, dietetyka, podologa, rehabilitantów. Warsztaty udzielania pierwszej pomocy poprowadzą profesjonalni ratownicy - informują organizatorzy wydarzenia.

Część artystyczną rozpoczniemy na scenie obok bloku przy ul. Łagodnej 39, również o godzinie 10.00, a zakończymy o 19.00.Na początku będzie można zobaczyć prezentacje działań prowadzonych przez spółdzielcze Centrum Kultury BEST, Parafię św. Józefa i Świetlicę Środowiskową nr 6.

W popołudniowej części wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkowic a potem będzie można słuchać zespołu Pociąg Rock ‘n’Roll. W międzyczasie będzie można obejrzeć i wziąć udział w warsztatach i kiermaszu rękodzieła artystycznego, które odbędą się obok Placu Zabaw Agnieszka o godz. 16:00.

- Zapraszamy również do stoiska promującego wolontariat, bardzo prężnie działający na naszym osiedlu oraz do udziału w konkursach rodzinnych, w których dla uczestników przewidziano nagrody. W trakcie całej imprezy tradycyjnie będziemy prowadzić zbiórkę publiczną, połączoną z atrakcyjnymi prezentami, wśród prezentów jest m.in. miejski rower dla dorosłych, sokowirówka, bilety do kina oraz piłka z podpisami bielskich siatkarek. Przewidzieliśmy również gry i zabawy dla dzieci, które będą organizowane przez animatorów w trakcie tej imprezy. W tym roku zrezygnowaliśmy z odrębnego spotkania seniorów. W zamian przekażemy bony uprawniające do bezpłatnego skorzystania z poczęstunku, które będzie można odebrać przy rejestracji podczas części medycznej. W tej sytuacji seniorzy będą mogli brać udział we wszystkich działaniach piknikowych w dogodnym dla siebie momencie. Zebrane w ten sposób środki , oraz to co zechcecie nam Państwo przekazać w ramach zbiorki publicznej przeznaczymy na pomoc osobom niepełnosprawnym z naszego osiedla - dodają organizatorzy.

Piknik odbędzie się niezależnie od pogody. W osobnym terminie, ale jako imprezę towarzyszącą Piknikowi, Rada Osiedla Złote Łany zaprasza na zabawę taneczną na terenie Ogródków Działkowych Złote Łany przy ulicy Liściastej. Zabawa odbędzie się dnia 15 czerwca w godz. 17:00 - 20:00.

bądź zdrów

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.