bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 27 kwietnia 2012
  • 17 maja 2012
  • wyświetleń: 3255

Francja wygrała bielskie Euro

Za nami:

Choć pogoda nie dopisała, turniej „Nasze Euro 2012” organizowany przez gminę przy współudziale AKS Orlik Bielsko-Biała i Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, można uznać za udany.

Sobotnie zmagania na boisku BBOSiR-u przy ul. Młyńskiej, dostarczyły uczestnikom i kibicom niezapomnianych emocji. 16 drużyn wyłonionych z rozgrywek Bielsko-Bialskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej pod szyldami krajów oraz w koszulkach w barwach uczestników finałów Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie rywalizowało według formuły „Euro 2012”.

Nasze Euro 2012: Bielskie Mistrzostwa Europy · fot. UM Bielsko-Biała


Po uroczystym otwarciu dokonanym przez naczelnika Wydziału Kultury Fizycznej Ryszarda Radwana rozpoczęły się mecze. Z grupy A do dalszych rozgrywek oprócz faworyta „Grecji” (trzykrotny mistrz BBALPN i aktualny lider rozgrywek „Centrum Old”) awansowała także niespodziewanie „Polska” dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od „Rosji”. W grupie B najlepsze okazały się „Niemcy” i „Portugalia”. Z grupy C wyszły „Włochy” i „Hiszpania”, a stawkę ćwierćfinalistów uzupełniły najlepsze w grupie D „Francja” i „Szwecja”.

W meczach o awans do półfinałów: „Grecja” pokonała „Portugalię” 2:1, „Polska” wygrała z „Niemcami” 1:0, w meczu „Włochów” ze „Szwedami” po bezbramkowym remisie 5:4 w karnych wygrali reprezentanci Skandynawii i tylko w potyczce „Francji” z „Hiszpanią” nie było wątpliwości, kto jest lepszy, bo „trójkolorowi” wygrali 3:0.

Także o awans do finałów trwały zacięte boje, bo mecz „Francja” - „Grecja” zakończył się remisem 2:2 i dopiero w karnych 6:5 wygrali „Francuzi”, a po bezbramkowym spotkaniu „Polska” - „Szwecja” 7:6 w karnych zwyciężyli „biało-czerwoni”.

W potyczce o 3 miejsce „Szwecja” odzyskała skuteczność i wygrała 3:1 z „Grecją” pozbawiając faworytów miejsca na podium. W finale emocje sięgnęły zenitu. Po zaciętym meczu zakończonym remisem 4:4 lepsi w rzutach karnych okazali się „Francuzi” (ósmy w tabeli BBALPN „Mega Sport”) i to oni zostali pierwszymi mistrzami „Naszego Euro 2012”. Wicemistrzostwo „Polski” (14 w tabeli BBALPN „Biała”) jest bez wątpienia niespodzianką i nie mamy nic przeciwko temu, żeby także na prawdziwym Euro 2012 biało-czerwoni doszli tak daleko.

Indywidualnymi nagrodami wyróżniono: „Francuza” Pawła Janika - uznanego najlepszym zawodnikiem, „Szweda” Przemysława Flajszaka - wybranego najlepszym bramkarzem, a tytuł króla strzelców przypadł „Grekowi” Andrzejowi Szymańskiemu, autorowi 8 goli.

Najważniejsze było jednak to, że wszyscy uczestnicy turnieju zadowoleni opuszczali boisko „Na Górce” i liczą, iż „Nasze Euro” na stałe wejdzie do kalendarza sportowych imprez w Bielsku-Białej.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.