bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 lutego 2019
  • wyświetleń: 175248

Skuteczny marketing w Bielsku-Białej w 6 krokach

Artykuł sponsorowany:

Jesteś przedsiębiorcą w Bielsku-Białej i zastanawiasz się jak zwiększyć zainteresowanie, a tym samym zyski Twojej firmy? Odpowiedź jest prosta. SKUTECZNYM MARKETINGIEM. W XXI wieku marketing on-line jest najskuteczniejszym sposobem na dotarcie do Klienta. Na własnym przykładzie zastanów się ile razy szukałeś informacji w Google na temat dostępności danego produktu, czy choćby godzin otwarcia jakiegoś sklepu lub jego lokalizacji. Jeżeli nie ma Cię w Internecie - dla Klienta może oznaczać, że nie istniejesz.

KROK 1 - STRONA INTERNETOWA


To wizytówka Twojej firmy. Nawet jeżeli prowadzisz sklep stacjonarny, nie powinieneś zamykać się tylko na Klientów, którzy mieszkają w Twojej okolicy. Daj się zobaczyć szerszej publice. Strona internetowa oraz własne niepowtarzalne logo zwiększa wiarygodność Twojej firmy i rozpoznawalność. Strona www pozwala Klientowi zapoznać się z Twoją ofertą i zachęcić go do odwiedzenia Cię lub kontaktu z Tobą.

FAKT

strony internetowe bielsko
strony internetowe bielsko


KROK 2 - SKLEP INTERNETOWYJeżeli branża Twojej firmy obraca się w handlu - sprzedajesz bardziej produkty niż usługi to e- sklep jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie musisz czekać w drzwiach swojego sklepu na Klienta, Ty wyjdź do niego - daj się poznać. Posiadając swój e-sklep, masz możliwość ciągłego badania rynku.

Jak to zrobić mając już swoją platformę? Oczywiście nie można spoczywać na laurach i czekać aż w tej ogromnej on-line przestrzeni ktoś nas znajdzie. Co robić? BYĆ KROK PRZED KLIENTEM.

Warto znać potrzeby Klienta i ułatwić mu poznanie Twojej marki oraz zachęcić do zakupu remarketigiem (reklama graficzna, która "śledzi" Klienta).

KROK 3 - GOOGLE ADSTaki rodzaj reklamy to nic innego jak Google Ads - to najskuteczniejsza i w tej chwili podstawowa forma promocji stosowana przez przedsiębiorców. Wystarczy, że Klient wpisze jakiś produkt, który posiadamy, a po paru sekundach zobaczy naszą stronę, która macha do niego z samej góry listy wszystkich wyników w Google i zaprasza do obejrzenia oferty.
Reklamą jesteśmy w stanie dokładnie określić jakiego Klienta poszukujemy i tylko tym osobom wyświetlać nasze reklamy np. osobie, która mieszka w Bielsku- Białej i wpisała w wyszukiwarkę Google hasło: "dentysta Bielsko" wyświetli się Twoja strona i to na pierwszych 3 pozycjach z listy!

FAKT

Google Ads bielsko
Google Ads bielsko


Powyżej wykaz, który przedstawia znaczący wzrost zainteresowania tego typu reklamą na przestrzeni jednego roku.

W 2017 roku stworzyliśmy kampanie, które kosztowały łącznie 147 437,81 zł, a wygenerowały aż 164 387 kliknięć w naszą konkretną reklamę dla potencjalnego Klienta.

W 2018 roku stworzyliśmy 103 kampanie Ads, na łączną kwotę 184 228,46 zł.
Uzyskaliśmy dzięki nim aż 291 455 kliknięć w reklamę, czyli prawie 300 000 osób zainteresowanych naszymi usługami.

Teraz wyobraźmy sobie ile czasu i trudu kosztowałoby nas, aby taka ilość osób zobaczyła naszą firmę lub weszła do naszego sklepu.

Jak sami widzicie z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców wybiera tę bezpośrednią metodę reklamy on-line. Tutaj nie trafimy z przekazem do kosza lub w niepowołane ręce. Google Ads to strzał w 10!

KROK 4 - POZYCJONOWANIEPozycjonowanie to wyścig, do którego każdy przedsiębiorca musi stanąć. Na mecie czekają na nas nasi Klienci. O ile z kampanią Ads jesteśmy w stanie po paru sekundach pojawić się na szczycie listy wyników Google, nie zapominajmy, że za każde kliknięcie musimy zapłacić, a nie każde wejście na stronę oznacza, że Klient przyszedł coś kupić. Dlatego poza Adsem powinniśmy zadbać o to, aby wyświetlać się w TOP5 wyników organicznych - czyli pierwsze bezpłatne linki pod reklamowymi.

pozycjonowanie bielsko
pozycjonowanie bielsko


Przykład:
fraza, na którą my się pozycjonujemy „pozycjonowanie bielsko“. Nasz wynik to pierwsze miejsce od razu po płatnych reklamach. Linki organiczne są dla nas w pełni darmowe, a z doświadczenia wiemy, że chętniej klikalne przez Klientów. ALE!

Żeby się tam pojawić niestety musimy stanąć do maratonu z naszą konkurencją. Tutaj liczy się wiarygodność strony, którą ocenia Google. Im więcej spełniamy kryteriów takich jak: żywotność, jakość i wygląd - tym strona w ocenie jest ciekawsza.

W wielkim skrócie im więcej w Internecie linków aktywnych, prowadzących do naszej strony, tym lepiej. Pozycjonowanie to długotrwały proces, ale bardzo potrzebny. Nie liczmy, że przeskoczymy firmę, która w sieci już na dobre zadomowiła się dekadę temu. Tutaj liczy się regularność działań i duża dawka doświadczenia, którą posiadają firmy zewnętrzne, takie jak my więcej o pozycjonowaniu na naszej stronie.

KROK 5 - TREŚCIPisz, pisz, pisz. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, to klucz do sukcesu. Im więcej merytorycznej treści przekazujesz, tym bardziej wiarygodny stajesz się dla Klientów. Najlepszy sposób to blogi / poradniki na stronie lub artykuły sponsorowane na portalach lokalnych lub ogólnotematycznych. To podwójna korzyść - stajesz się autorytetem i ekspertem dla czytelnika, a w końcu nikt jak Ty nie zna swojego biznesu lepiej! Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu zachęcisz Klientów do odwiedzenia Twojej strony, a każdy artykuł / post - to Twój kolejny mocny as w rękawie podczas pozycjonowania.

copywriting bielsko
copywriting bielsko


KROK 6 - SOCIAL MEDIAPokaż się z ludzkiej strony.

Social Media to miejsce z wielkim potencjałem. To właśnie tam możesz spotkać wszystkich Bielszczan. To najlepsze źródło komunikacji, a Ty możesz wyjść spod sztywnego szyldu swojego biznesu i bardzo dużo zdziałać na tym podwórku. Po pierwsze niech ludzie widzą, KTO stoi za tą firmą, że to nie tylko biznes a praca z pasją. To tutaj możesz organizować konkursy, ogłaszać wydarzenia lub po prostu dzielić się z mieszkańcami Bielska-Białej zdjęciami lub relacjami z działań Twojej firmy. #SKYISTHELIMIT

FAKTY O M16.PLJako Agencja Marketingowa, która działa po sąsiedzku, zdradziliśmy Ci drogę do celu. Dzięki naszemu doświadczeniu z firmami z Bielska-Białej i okolic, tymi z drugiego końca Polski oraz zagranicznym sporządziliśmy listę 6 najważniejszych kroków, które pomogą Ci poprawić kondycję Twojej marki oraz zwiększą rozpoznawalność - co przełoży się na większe cyfry na Twoim koncie bankowym.

agencja marketingowa bielsko
agencja marketingowa bielsko


Nasza agencja mieści się w Czechowicach- Dziedzicach. Na rynku działamy już od 5 lat. Przez ten czas mieliśmy przyjemność pracować z wieloma przedsiębiorcami: od firmy asenizacyjnej po portal towarzyski. Nasz wachlarz doświadczeń wraz z każdym Klientem wzrasta.

Jesteśmy Partnerami Google i może nie znamy się z nim osobiście, ale wiemy, co lubi i jak się z nim obchodzić. Nie mamy ograniczeń - nasza agencja reklamowa to pudełko czekoladek, w której znajdziesz wszystkie smaki. Działamy kompleksowo na każdej płaszczyźnie reklamy. Trafiamy do Klienta z każdej strony.

Najlepszym dowodem na naszą skuteczność jest nasz własny marketing.

Jeżeli szukasz ludzi, którzy pomogą Ci rozwinąć skrzydła, to już znalazłeś. Nasze biuro jest zaledwie 20 minut od centrum Bielska-Białej, zapraszamy na kawę!

--
Agencja Reklamowa M16
Piłsudskiego 8,
43-502 Czechowice-Dziedzice
http://www.m16.pl