bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2019
  • 21 stycznia 2019
  • wyświetleń: 7744

[FOTO] Symboliczne dokończenie przerwanego "światełka do nieba"

Kilkaset osób zebrało się o godzinie 20:00 na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej. Podczas spontanicznie zorganizowanej akcji podziękowano Jerzemu Owsiakowi za powrót na stanowisko prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Bielska-Białej wzorem Gdańszczan utworzyli symboliczne żywe serce.

Akcja "JUREK, jesteśmy z Toba!" na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej - 20.01.2019 · fot. sid / bielsko.info


W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Gdańsku w czasie 27. Finału WOŚP, Jerzy Owsiak postanowił zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wiele osób nie mogło pogodzić się z decyzją założyciela fundacji. Tak powstała nieformalna akcja #muremzaowsiakiem. W sobotę popołudniu Jerzy Owsiak poinformował, że wraca na stanowisko.

Akcja "JUREK, jesteśmy z Tobą!" - 20.01.2019
Bielszczanie wzorem mieszkańców Gdańska utworzyli żywe serce na środku pl. Chrobrego - 20.01.2019 · fot. sid / bielsko.info


Idea dzisiejszego zgromadzenia było silne poczucie wsparcia Jurka Owsiaka. To był dla wszystkich wielki szok. Zainspirowani działaniami Gdańszczan i Gdańszczanek chcieliśmy stworzyć serce i żeby to serce było żywe. Dziś na pl. Chrobrego zaczęliśmy od minuty ciszy i wszyscy ustawiliśmy się w kształt serca - mówił Szymon Kułakowski, organizator spotkania.

W pobliżu choinki przygotowano dużą kartkę i flamastry. Każdy zainteresowany mógł osobiście napisać to co dla niego ważne, a przekazane na papierze słowa trafią do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Loading...

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.