bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3514

Kandydat PO nie dostał się do rady. Będzie skarbnikiem miasta

30 stycznia 2019 roku powołany zostanie nowy skarbnik miasta Bielska-Białej. Dotychczasowy skarbnik, Anna Łakomska, przechodzi na emeryturę.

pawiński
Dominik Pawiński · fot.


Na grudniowej sesji Rady Miejskiej radni podejmą uchwałę w sprawie odwołania skarbnika miasta. Anna Łakomska złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron z uwagi na przejście na emeryturę.

Nowym skarbnikiem ma zostać Dominik Pawiński, dotychczasowy skarbnik gminy Kozy. 35-latek kandydował w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej z listy KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

- Pan Dominik Pawiński spełnia wymogi kwalifikacyjne określone w przepisach prawa na stanowisko skarbnika - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Dominik Pawiński jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Akademii Liderów Samorządowych. Od 8 lat pełni funkcję skarbnika w Gminie Kozy. Działa także w Radzie Osiedla Biała Krakowska. Należy do Rady Społecznej Szpitala Kolejowego w Wilkowicach oraz jest przewodniczącym komisji rewizyjnej Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.